Cenisz sobie bezpieczeństwo, komfort i prywatność podczas korzystania z Internetu? Nie chcesz mieć na karku ziejących oprogramowań szpiegowskich, wykradzionych haseł i niepokoju, związanego z wyciekiem danych na Twój temat? W takim razie postaw na VPN i ciesz się swobodą w świecie online!

Czym jest i jak działa VPN?

VPN to anglojęzyczny skrót od “Virtual Private Network” (tłumacząc na język polski – “Wirtualna sieć prywatna”). Oznacza to usługę, którą można wykupić, a która znacząco zwiększa bezpieczeństwo przy przeglądaniu Internetu. VPN bazuje na stworzeniu indywidualnego połączenia, tak zwanego “tunelu”. Osoba, posiadająca VPN jest połączona z serwerem, a nikt pośredni nie ma do wglądu tego kontaktu. Szczególnie warte wspomnienia jest to, że przesyłane i odbierane dane zostają w pełni zaszyfrowane – tak, że tylko nadawca i odbiorca mogą mieć je czytelnie podane.

Co istotne, nie musisz mieć żadnych kabli ani gadżetów innego rodzaju, by używać  tej formy ochrony! Dzięki temu możesz z niego korzystać w każdym miejscu i na każdym urządzeniu.

Komu szczególnie przyda się wirtualna sieć prywatna?

VPN nie ma dedykowanej grupy odbiorczej. Najzwyczajniej sprawdza się u tych osób, które cenią sobie prywatność i bezpieczeństwo. Na tę usługę decydują się zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa dla których dobro pracowników, klientów oraz niewykrywalność danych firmy ma szczególne znaczenie.

Ponadto wirtualna sieć prywatna okaże się niezastąpiona, jeśli sporo podróżujesz i chcesz wciąż posiadać dostęp do lokalnych serwisów. Pomoże także obejść cenzurę, jeśli znajdziesz się w kraju, który ogranicza swobodny dostęp do stron internetowych swoim obywatelom.

Jakie są największe zalety VPN?

Już masz świadomość, że VPN przyda się w wielu codziennych sytuacjach. Szyfrowanie przesyłanych i odbieranych danych to tylko jedna z zalet. Do nich należą także:

  • Większe bezpieczeństwo przy korzystaniu z publicznego Wi-Fi. Dzięki VPN Twój ruch sieciowy pozostaje niemalże całkowicie niewidoczny dla złośliwego oprogramowania oraz ataków hakerskich.
  • Podczas streamingu; bez względu na to, czy oglądasz czy nadajesz, VPN zapobiegnie dławieniu sieci internetowej przez dostawcę usługi.
  • Podczas grania – cenisz sobie zabawę z innymi użytkownikami? Postaw na VPN i zapomnij o atakach DDos i ograniczeniu przepustowości łącza.
  • Przy przeglądaniu stron internetowych – nie tylko marketingowcy mogą być zainteresowani ruchem w Twojej sieci. Ukryj swoje prywatne wiadomości, odwiedzane strony i działaniami w mediach społecznościowych przed wścibskimi spojrzeniami.
  • Podczas zakupów: ślad Twojej działalności internetowej z chęcią wykorzystają algorytmy sprzedażowe. Ukierunkowane ceny, fałszywe oferty oszustów oraz liczne reklamowe przynęty – możesz ich uniknąć w prosty sposób.

VPN to niezwykle przydatna usługa, która doskonale sprawdzi się u każdego użytkownika Internetu. Zapewnij sobie i swoim bliskim wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności podczas bycia online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj