Zakup nowego wyposażenia biura, czy prywatnych urządzeń elektronicznych to spore obciążenie budżetu. Szczególnie w momencie, w którym zależy nam na bardzo wydajnym i niezawodnym sprzęcie. Dlatego tak wiele osób, celem oszczędności, decyduje się na zakup używanego laptopa czy komputera. Urządzenia z drugiej ręki znajdziemy już niemal wszędzie, w sklepach stacjonarnych, portalach aukcyjnych i komputerowych sklepach internetowych. Jeśli zastanawiasz się, czy warto skorzystać z oferty outletów sprzętu komputerowego, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Outlet sprzętu komputerowego – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Na wzrost zainteresowania używanym sprzętem w ostatnich latach miała szczególnie praca czy nauka zdalna. Stała się ona codziennością, która nie mogłaby obyć się bez elektronicznych narzędzi pracy. Najnowsze modele, renomowanych marek, wyposażone w zaawansowane funkcje, bywają bardzo drogie. Coraz popularniejszy staje się zatem handel odnowionym sprzętem elektronicznym. W szczególności są to poleasingowe lub powystawowe laptopy czy komputery stacjonarne. Sklepy komputerowe, zajmujące się odsprzedażą takich urządzeń, to tak zwane outlety. Z ich usług korzystają zazwyczaj indywidualni konsumenci, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa. Zakup używanych urządzeń pozwala ograniczyć bowiem wydatki, jakie pracodawca poniósłby w związku z zakupem kilku nowych komputerów czy monitorów. Jednym ze sklepów internetowych, zajmujących się sprzedażą sprzętu po leasingu, jest Otokomputery, którego asortyment sprawdzisz pod adresem: https://www.otokomputery.pl.

Oferta internetowego sklepu poleasingowego – co w niej znajdziemy?

Najpopularniejszą formą sprzedaży używanego sprzętu jest internet, dlatego wiele firm decyduje się na prowadzenie działalności w sieci. Co za tym idzie, na rynku znajdziemy sporą ilość internetowych sklepów poleasingowych. W ich szerokiej ofercie, oprócz komputerów i laptopów, można znaleźć również monitory, telefony i tablety poleasingowe, a także części komputerowe, czy podzespoły. Sprzęt poleasingowy, niegdyś wykorzystywany przez firmy na podstawie umowy leasingowej, to wysokiej jakości urządzenia dedykowane potrzebom przedsiębiorstw. W outletach znajdziemy zatem biznesowej klasy komputery czy laptopy poleasingowe, wyposażone w wysokiej jakości podzespoły i bogaty pakiet złączy, zamknięty w wytrzymałej obudowie. Pierwotnie za taką jakość zapłacilibyśmy sporo wyższą kwotę, jednak kupując modele po leasingu, oszczędzić możemy nawet do 80% ich ówczesnej ceny. Wśród nich są często odpowiadające wymaganiom nowoczesnych programów urządzenia, czołowych producentów, w tym poleasingowe Dell, Lenovo, HP czy Apple.

Czy warto kupować sprzęt poleasingowy z outletu?

Ceny elektroniki, z roku, na rok szybują w górę, dlatego coraz więcej firm, jak i osób prywatnych decyduje się na zakup używanych komputerów czy laptopów. Zakup używanych urządzeń, może nieść jednak za sobą pewne ryzyko. Dlatego powinniśmy wybierać tylko i wyłącznie zaufane źródło. Czy outlety komputerowe są bezpieczne? W dużej mierze zależy to od tego, jak wybierzemy odpowiedniego sprzedawcę. Z pewnością jednak, takie zakupy są dużo bezpieczniejsze, od tych dokonanych na portalach aukcyjnych. Podczas zakupu w outlecie zawsze wiadomo, co i od kogo się kupuje, a sprzedawca nie zniknie po otrzymaniu przelewu, tak jak ma to często miejsce w przypadku ogłoszeń na publicznych platformach sprzedażowych. Dodatkowo, profesjonalne sklepy, chronią swoich klientów gwarancją serwisową i możliwością zwrotów, zupełnie jak w przypadku zakupu nowych urządzeń. Zamiast iść na ustępstwa decydując się na zakup słabszego urządzenia z marketu lub używanego sprzętu z niepewnego źródła, możesz skorzystać z usługi outletu, gdzie kupisz wszystko, na czym najbardziej ci zależy, a jednocześnie sporo zaoszczędzisz.

Wady i zalety zakupów w outletach komputerowych

Do zalet zakupów używanych sprzętów w sklepach komputerowych zdecydowanie możemy zaliczyć świetny stosunek ceny do jakości oferowanych produktów. Bardzo często można tam spotkać urządzenia o delikatnym, niemal niewidocznym stopniu zużycia, w postaci drobnych rysek, których wartość została znacznie obniżona. Jest to zatem doskonała okazja do zaoszczędzenia pieniędzy, w zamian za sprawdzony, sprawny technicznie sprzęt. Jednak, jeśli nieroztropnie podejdziemy do wyboru sprzedawcy, może się okazać, że oszczędność była tylko pozorem. Choć w większości sprzedawcy dbają o renomę, to czasem zakup może narazić kupującego na podwójne koszty, w momencie, gdy sprzęt ulegnie awarii, mimo tego, że w czasie zakupu funkcjonował prawidłowo. Właśnie przed takim ryzykiem zabezpiecza nas czytelny regulamin, gwarancja serwisowa, czy możliwość zwrotu/wymiany towaru. Przed zakupem warto również zapoznać się z opiniami byłych klientów dotyczące jakości usług i oferowanych produktów, jakie możemy znaleźć bez problemu w sieci. Podsumowując, zakup używanego komputera, laptopa czy akcesoriów ze sklepu poleasingowego może okazać się trafionym pomysłem, jednak tylko w momencie, gdy przeprowadzimy dokładne rozeznanie i przeanalizujemy wszystkie aspekty bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj