Jakim dronem można latać bez pozwolenia?

Drony zaledwie w ciągu kilku lat zyskały olbrzymią popularność, czemu trudno się dziwić. Latanie nimi gwarantuje nietuzinkową satysfakcję oraz rozrywkę, jak i umożliwia poznawanie świata z całkowicie nowej dla człowieka perspektywy. Co jednak istotne, w niektórych przypadkach do obsługi drona niezbędna jest Państwu specjalna licencja. O jakich sytuacjach mowa? Czy możliwe jest latanie dronem bez pozwolenia?

  1. Jak prawidłowo latać dronem?
  2. Loty dronem bez pozwolenia.
  3. Wysokiej jakości sprzęt.

Jeśli Państwa marzeniem jest latanie własnym dronem, czyli bezzałogowym statkiem powietrznym, należy pamiętać o kilku istotnych zasadach. Jego użytkowanie jest ściśle regulowane i definiowane przez przepisy prawa, w celu zapewnienia bezpieczeństwa operatorom oraz wszystkim osobom postronnym. Nie oznacza to jednak, że obserwowanie okolicy z lotu ptaka jest nad wyraz trudne i obarczone ogromem formalności – wręcz przeciwnie! Wystarczy wiedzieć, jakim dronem można latać bez pozwolenia

Jak prawidłowo latać dronem?

W pierwszej kolejności warto pamiętać, że bez profesjonalnej licencji mogą Państwo korzystać z drona jedynie na własny, niezarobkowy użytek. Co za tym idzie, chcąc czerpać korzyści finansowe np. z wykonanych ujęć podczas lotu dronem DJI Mini 3 Pro, pozwolenie jest niezbędne. Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) dokładnie określa także pozostałe warunki, kiedy dopuszczone jest hobbystyczne latanie bezzałogowym statkiem powietrznym.

Loty dronem bez pozwolenia

Bez licencji dozwolone jest latanie dronem o wadze nie większej niż 250 g. Pozornie jest to niewielki sprzęt, lecz wystarczy, że spojrzą Państwo na wysokiej jakości modele, jak np. DJI Mini 3, by przekonać się o ich możliwościach. Ponadto dron w trakcie lotu nie powinien przebywać w pobliżu miejsc strategicznych (np. wodociągów) i innych ludzi (minimalna odległość to 30 m), a jednocześnie musi pozostawać w zasięgu wzroku operatora. Szczegółowe wytyczne znajdą Państwo na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Wysokiej jakości sprzęt

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, znalezienie odpowiedniego drona do amatorskiego użytku nie powinno stanowić dla Państwa problemu. Ważne przy tym, żeby zawsze kierować się ku wysokiej jakości urządzeniom, które swoim wykonaniem oraz obsługą nie pozostawią niczego do życzenia. Doskonałym tego przykładem są drony renomowanej marki DJI, z których korzystają również profesjonaliści. Wyposażone w innowacyjną technologię, wytrzymałe – są dokładnie tym, czego Państwo potrzebują…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj