Zastanawiasz się, jak usprawnić pracę zdalną ze studentami? Szukasz odpowiedniej platformy, która umożliwi Ci bezproblemowe prowadzenie zajęć? Potrzebujesz narzędzia ułatwiającego komunikację z Twoimi uczniami? Sprawdź naszą propozycję już teraz!

Jeśli szukasz platformy, która ułatwi Ci pracę zdalną ze studentami, koniecznie sprawdź Blackboard Learn! Gwarantujemy, że narzędzie spełni zarówno Twoje, jak i Twoich uczniów oczekiwania. Więcej informacji na temat platformy znajdziesz w niniejszym artykule.

Czy edukacja online jest możliwa?

Wydarzenia na świecie z ostatniego roku pokazały nam, że edukacja online jest jak najbardziej możliwa. I chociaż kształcenie na odległość nie jest dziś przecież niczym nadzwyczajnym, ponieważ nierzadko w ten sposób prowadzi się różnego rodzaju kursy zawodowe czy naukę języka obcego, to dopiero przejście na naukę zdalną w szkołach i uczelniach pokazało, że edukacja online ma pewne swoje zalety. Wystarczy tylko dobre narzędzie, które umożliwia na pracę zdalną z uczniami i studentami, by przeprowadzić lekcję bądź wykład. I zaangażowanie odbiorców.

Potrzebujesz sprawdzonej platformy, która pozwoli Ci na prowadzenie zdalnych zajęć? Sprawdź platformę Blackboard Learn już teraz! Zanim jednak zajmiemy się tą platformą, omówmy wady i zalety kształcenia na odległość.

Kształcenie na odległość – zalety i wady

Zalet kształcenia na odległość jest wiele. Niewątpliwie jedną z najważniejszych jest obecność studenta na zajęciach. Z reguły u studentów sprzęt nie jest żadnym ograniczeniem, bo większość z nich dysponuje komputerami i laptopami. Także dziś wymówka o zepsutym tramwaju nie ma racji bytu, ponieważ każdy student może być obecny na wykładzie czy ćwiczeniach bez konieczności ruszania się z domu.

Kolejną zaletą kształcenia na odległość są także finanse. Studenci nie muszą ponosić żadnych kosztów związanych z dojazdem na uczelnię. Ewentualnie, jeśli nie dysponują odpowiednim narzędziem do pracy, mogą ewentualnie obciążyć się finansowo, kupując laptop. Do nauki zdalnej wystarczy nawet urządzenie z niższej czy średniej półki. Edukacja online w tym przypadku jest doskonałą opcją dla tych studentów, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach i muszą kawałek dojechać na zajęcia. To także komfort w jesienne oraz zimowe dni, kiedy na drodze ze względu na złe warunki może dojść do kolizji lub innego zdarzenia, uniemożliwiającego dojechanie studentowi na czas.
Do zalet e-learingu zalicza się także oszczędność czasu. A mianowicie nie marnujemy go na dojazdy na uczelnie. Dzięki temu tuż po zakończeniu zajęć możemy zająć się innymi obowiązkami, w tym także domowymi. Oznacza to, że edukacja online jest świetną opcją dla kobiet, które ze względu na powiększenie się rodziny, zrezygnowały ze studiów. Dziś, mając możliwości kształcenia się na odległość, mogą powrócić bez problemu do kontynuowania nauki.

Każdy student może mieć nieco lepszy kontakt z wykładowcą. Nie trzeba czekać na konsultacje, siedząc pod gabinetami wykładowców. Dydaktycy mogą być przecież dostępni online po skończeniu wszystkich zajęć i poświęcić ten czas na indywidualne rozmowy ze studentami. Ponadto, nawet jeśli nie są w danym momencie dostępni online, masz pewność, że szybciej otrzymasz odpowiedź na nurtujące Cię pytania drogą – na przykład – e-mailową, niż gdybyś musiał czekać na określony w harmonogramie dzień konsultacji.
Do najpoważniejszych wad zalicza się jednak to, że nie każdy kierunek studiów może być prowadzony w 100% online. Do tych kierunków zalicza się na przykład medycynę, która w swoim planie ma sporo przedmiotów uczących praktyki.

Blackboard Learn – idealne narzędzie dla pracy zdalnej ze studentami

Jeśli szukasz narzędzia idealnego do pracy zdalnej ze swoimi studentami, sprawdź koniecznie Blackboard Learn. To doskonałe i kompletne środowisko, które nie tylko ułatwia edukację online, ale i wspiera indywidualizację oraz komunikację z uczniami. Z możliwości tej platformy już teraz korzysta wiele zarówno małych, jak i dużych uczelni.

Dydaktycy mają możliwość skorzystania z narzędzi, dzięki którym zagwarantują swoim studentom wysokiej jakości treści – również interaktywnych. Do zalet platformy zalicza się także prostą i szybką obsługę wszelkich procesów administracyjnych. Mowa tu nie tylko o ewaluacji uczniów, ale i kontrolowaniu ich postępów w edukacji.

Blackboard Learn gwarantuje studentom efektywną naukę za pośrednictwem intuicyjnych i atrakcyjnych wizualnie dostępnych interfejsów. Uczniowie na pewno docenią możliwość otrzymywania szybkiej zwrotnej informacji od wykładowców. Ponadto studenci mogą tworzyć interesujące ich przestrzenie w celu współpracy zdalnej ze sobą nawzajem.
Jesteś zainteresowany platformą Blackboard Learn? Już teraz skorzystaj z oferty! Narzędzie do kontrolowania aktywności studentów używane jest również przez zagranicznych nauczycieli (there is for more information in addition of blackboard inc on producer website).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here