Każdy smartwatch musi być sparowany ze smartfonem. Parowanie urządzeń to proste zadanie, ale wymaga podstawowej wiedzy. Oto uniwersalna instrukcja, w jaki sposób połączyć smartwatch z telefonem.

Jak działa smartwatch?

Inteligentne zegarki, czyli popularne smartwatche z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są wielofunkcyjne: pełnią rolę zegarka, budzika, mierzą parametry zdrowotne, wyświetlają powiadomienia z telefonu i wiele więcej. Najbardziej zaawansowane modele umożliwiają nawiązywanie połączeń głosowych oraz płacenie za zakupy na wzór tradycyjnej karty płatniczej.

Większość smartwatchy wymaga do działania smartfona. Oba urządzenia trzeba ze sobą zdalnie połączyć, zwykle za pośrednictwem bezprzewodowej technologii Bluetooth.

Smartfon jest dla smartwatcha urządzeniem nadrzędnym. To naturalne, ponieważ jedną z głównych funkcji smartwatcha jest wyświetlanie powiadomień pochodzących ze smartfona. W wielu przypadkach spojrzenie na zegarek jest szybsze i wygodniejsze niż sięganie po telefon.

W zależności od rodzaju smartwatcha może on służyć tylko do odczytu powiadomień, jednak zaawansowane smartwatche są w stanie niemal całkiem zastąpić smartfon. Umożliwiają bowiem prowadzenie połączeń głosowych, wysyłanie wiadomości tekstowych, płacenie za zakupy i korzystanie z aplikacji.

Niektóre smartwatche (np. zegarki fińskiej marki Suunto) zostały stworzone z myślą o profesjonalnym uprawianiu sportów. Jeżeli pasjonujesz się sportem, to dowolny smartwatch Suunto kupisz na komputronik.pl/category/18499/smartwatche-i-zegarki,suunto.html.

Jak połączyć smartwatch z telefonem? Instrukcja krok po kroku

W ofercie producentów można znaleźć mnóstwo smartwatchy i jeszcze więcej rozwiązań technologicznych, które one obsługują. Z tego powodu procedura parowania obu urządzeń może być zmienna – zależnie od specyfiki urządzenia i producenta. Można jednak wyróżnić ogólne kroki, które należy wykonać w celu połączenia obu urządzeń:

  1. Uruchom nowy smartwatch. Należy to zrobić przez przytrzymanie bocznego przycisku. Jeśli zegarek nie włącza się, podłącz go do ładowania i po chwili spróbuj ponownie.
  2. Włącz moduł Bluetooth w swoim smartfonie. Możesz to zrobić na dwa sposoby: poprzez rozwinięcie górnej belki i stuknięcie kanciastego znaczka „B” – lub poprzez przejście do ustawień telefonu, a następnie otwarcie zakładki „Bluetooth” lub „Połączenia”. Jeśli jest taka potrzeba, w ustawieniach modułu Bluetooth włącz opcję widoczności dla innych urządzeń.
  3. W niektórych przypadkach sparowanie urządzeń wymaga włączenia usług lokalizacji i/lub dostępu do internetu w smartfonie.
  4. Konieczne może być pobranie na smartfon aplikacji stworzonej przez producenta smartwatcha. Sprawdź w instrukcji obsługi, jakiej aplikacji wymaga Twój smartwatch. Jeśli posiadasz telefon z systemem Android, to aplikację dla smartwatcha pobierzesz ze sklepu Google Play. W przypadku iPhone’a będzie to sklep App Store, a w przypadku smartfona Huawei – sklep AppGallery.
  5. Uruchom pobraną aplikację i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Po wykonaniu zalecanych kroków smartwatch powinien nawiązać połączenie z Twoim smartfonem. W celu rozłączania i ponownego sparowania smartfona ze smartwatchem wystarczające będzie włączenie/wyłączenie modułu Bluetooth.

Różnice w parowaniu urządzeń

Pamiętaj, że każdy smartwatch czy opaska sportowa może wymagać nieco innego podejścia podczas parowania ze smartfonem. Wszystko zależy od rozwiązań zastosowanych przez danego producenta. Jeśli poszukujesz konkretnego modelu, przeglądnij komputronik.pl/search-filter/18499/opaski-sportowe-smartbandy i znajdź smartband dla siebie.

Przed zakupem inteligentnego zegarka sprawdź, czy będzie on działał z Twoim smartfonem. Jeśli kupujesz smartwatch tej samej marki co Twój smartfon, możesz mieć pewność, że skorzystasz ze wszystkich funkcji dostępnych w zegarku. W przypadku zakupu zegarka innej firmy niż Twój smartfon, niektóre funkcje mogą być ograniczone, choć oczywiście nie jest to regułą.

Smartfony z systemem Android współpracują z większością smartwatchy dostępnych na rynku. Również smartfony iPhone współpracują z większością popularnych smartwatchy. Wyjątkiem są smartwatche marki Apple, które wymagają do działania iPhone’a.

Jeśli szukasz urządzenia, które będzie przedłużeniem Twojego smartfona lub w pełni go zastąpi, sprawdź smartwatche i zegarki sportowe od komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-sportowe.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj