Obecnie każda rozwijająca się firma ma na swoim koncie doświadczenie w pracy z klientem – a jeżeli z klientem, to i również z produktem, który oferuje. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług konieczna jest odpowiednia organizacja łańcucha dostaw, a więc procesów, które składają się na cykl życia produktu, począwszy od zebrania materiałów, na dostawie i monitorowaniu produktu kończąc.

Operacje związane z łańcuchem dostaw charakteryzują się niemałą złożonością – w ich skład wchodzi kilka głównych etapów związanych z produkcją i wprowadzeniem produktu, a każdy z nich wyróżnia się co najmniej kilkoma kluczowymi procesami niezbędnymi do pełnego wykonania łańcucha dostaw.

Przeprowadzanie niejednokrotnie kilku procesów w tym samym czasie, zarówno z logistycznego jak i finansowego punktu widzenia może okazać się nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzi Microsoft Dynamics 365, który w swoim pakiecie posiada idealnie wyprofilowany w tym celu moduł, Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management.

Elastyczność i precyzja

Elastyczne łańcuchy dostaw pozwalają firmie na dostosowanie swoich operacji i procesów w zależności od popytu i poziomu zainteresowania danym produktem, dzięki czemu z łatwością mogą modyfikować kolejne etapy łańcucha dostaw, takie jak dostawa czy zakup materiałów. W obecnych czasach, kiedy rynek i jego żądania ulegają dynamicznym zmianom, niezwykle ważna jest elastyczność w każdym rodzaju biznesu – pozwala ona na szybkie reagowanie na zachodzące zmiany, dzięki czemu firma mierzy się z jak najmniejszymi stratami. Aby osiągnąć taki poziom łańcucha dostaw, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie.

Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management pomoże Twojej firmie zbudować inteligentny łańcuch dostaw dzięki dedykowanym narzędziom, zintegrowanym procesom, a także niezbędnym funkcjom, które usprawnią prowadzenie łańcuchów dostaw. Co osiągniesz dzięki Microsoft Dynamics 365 SCM?

  • Wgląd w cykl życia produktu – Microsoft Dynamics 365 SCM oferuje możliwość śledzenia cyklu Twojego produktu od szkicu aż do momentu wycofania. Tak szeroki ogląd pozwala na dostosowywanie swoich decyzji w trakcie trwania cyklu produktu, zmniejszając tym samym straty finansowe i wydajnościowe.
  • Zautomatyzowane procesy – kontrolowanie poszczególnych etapów łańcucha dostaw przez system działający w chmurze pozwala na szybsze wykonanie operacji, ograniczając przy tym zbędną pracę administracyjną, co wiąże się również z mniejszą ilością potencjalnych błędów.
  • Oszczędność produkcji – dzięki zintegrowanym narzędziom Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management w trakcie całego łańcucha dostaw dostarczane są niezbędne informacje wspierające przepływ operacji; odnoszą się one przede wszystkim do usprawnienia procesów, ale też redukowania odpadów czy kontrolowania popytu.
  • Integralność z innymi narzędziami Microsoft – łączność w chmurze pozwala na korzystanie z szerokiej gamy dedykowanych funkcji Microsoft; w przypadku łańcucha dostaw szczególnie przydatne są narzędzia Power BI, pozwalające na sprawne i przejrzyste planowanie, egzekwowanie czy analizowanie produktu przed, w trakcie i po wyjściu na rynek.

Artykuł powstał we współpracy z https://xplusglobal.com/pl/dynamics365-supply-chain-management/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj