Wybierając technologię dostępu do sieci zwykle skupiamy się na cenie i parametrach usługi. Tymczasem głównym kryterium powinna być niezawodność, którą daje tytułowy Internet stacjonarny. Nie ma przypadku w tym, że pomimo ekspansji Internetu mobilnego czy radiowego, to poczciwy Internet „po kablu” pozostaje najbardziej pożądanym rozwiązaniem. Co trzeba wiedzieć o tej technologii? Jakie są jej najważniejsze zalety? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Internet stacjonarny, czyli jaki?

Internet stacjonarny to technologia połączenia internetowego realizowanego za pomocą przewodu. Obecnie dominuje tutaj rozwiązanie oparte o światłowód. W całej Polsce trwają intensywne prace nad rozbudową sieci światłowodowej, co ma na celu zapewnienie dostępu do szybkiego i niezawodnego Internetu stacjonarnego jak największej liczbie mieszkańców, również na terenach wiejskich.

To warto wiedzieć:

Internet stacjonarny charakteryzuje się wysoką prędkością, stabilnością połączenia oraz brakiem ograniczeń w zużyciu danych.

Poznaj kluczowe zalety Internetu stacjonarnego

Jeśli przy wyborze usługi internetowej priorytetem jest dla Ciebie wysoka prędkość pobierania i wysyłania danych, to Internet stacjonarny jest tym, co możemy Ci w ciemno zarekomendować. Ta technologia od lat pozostaje bezkonkurencyjna pod względem uzyskiwanych prędkości, co potwierdzają niezależne speed testy oraz doświadczenia samych użytkowników.

Choć sporo mówi się o tym, że np. Internet satelitarny może rzucić wyzwanie światłowodowi, to w rzeczywistych warunkach użytkowych ta technologia wciąż pozostaje daleko w tyle – nie wspominając już o Internecie mobilnym czy radiowym.

Internet stacjonarny oferuje prawdziwie nielimitowany dostęp do sieci. Użytkownicy światłowodu nie muszą się przejmować tym, co jest zmorą osób korzystających z Internetu mobilnego, czyli ograniczonym pakietem danych, który zawsze kończy się w najmniej spodziewanym momencie. I o ile można to zaakceptować w przypadku użytku domowego, o tyle jest to nie do pomyślenia z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy muszą mieć zagwarantowany stały dostęp do sieci bez żadnych ograniczeń. Taki komfort zapewnia właśnie Internet stacjonarny.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których wybiera się Internet światłowodowy, jest jego niska awaryjność. Pod tym względem Internet stacjonarny, dzięki przewodowemu połączeniu, dystansuje każdą inną technologię. Jest odporny na nawet ekstremalne warunki pogodowe, zakłócenia sieci komórkowej i inne anomalie, które tak mocno dają się we znaki większości użytkowników Internetu mobilnego.

Internet światłowodowy jest również atrakcyjny pod względem kosztów. Choć początkowo może się wydawać, że np. tańszy będzie Internet mobilny, to warto dokładnie przeanalizować to, co dostajemy w zaproponowanej cenie. Internet światłowodowy jest zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem w relacji ceny do jakości. Nie ponosisz tutaj także żadnych dodatkowych kosztów za przekroczenie limitu danych (ponieważ go nie ma), a cena usługi ustalona z jej dostawcą pozostaje niezmienna w całym okresie obowiązywania umowy – daje to duży komfort finansowy.

Jakiego dostawcę Internetu stacjonarnego wybrać?

Naszą rekomendację, podobnie jak setek innych klientów w regionie aglomeracji warszawskiej, ma KaspolNet. To czołowy dostawca Internetu w Mińsku Mazowieckim, Wesołej, Sulejówku czy Wawrze, wyjątkowo ceniony za wysoką jakość świadczonych usług.

Firma oferuje Internet światłowodowy zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dostępne są warianty prędkości pobierania 300 Mb/s, 600 Mb/s lub aż 1 Gb/s. Dodatkowo, KaspolNet proponuje atrakcyjne pakiety z telewizją światłowodową i telefonem.

Z aktualną ofertą Internetu stacjonarnego od KaspolNet zapoznasz się na stronie dostawcy pod adresem https://kaspolnet.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj