Na każdym kroku otaczają nas obecnie różnego typu elektroniczne urządzenia przenośne, dzięki którym codzienne życie staje się o wiele bardziej komfortowe. Telefony komórkowe, tablety, laptopy czy też smartwatche są z pewnością udogodnieniami, na które warto postawić. Niektóre z nich, np. niewielkie laptopy czternastocalowe, mogą przypaść do gustu m.in. uczniom i studentom. Mogą stać się urządzeniami, na których będziemy mogli z powodzeniem pracować, czy też obejrzeć film. Z pewnością warto przyjrzeć się im z bliska i zastanowić się, czy taki laptop nie jest stworzony właśnie dla nas. Niewielki rozmiar, mała waga, duże możliwości – wszystko to sprawia, że może to być bardzo udana inwestycja.

Laptop 14 cali – gdzie szukać najlepszych propozycji?

Wybór własnego, niewielkiego laptopa zaopatrzonego w takie udogodnienia jak: podświetlana klawiatura czy też czytnik linii papilarnych, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Laptopy tego typu są produkowane przez różnych producentów, a więc trzeba dokładnie prześledzić różnego rodzaju modele komputerów przenośnych, dostępne na rynku. Dobrej jakości laptop 14 cali najłatwiej będzie nam znaleźć za pośrednictwem internetu. W sklepach internetowych nabędziemy zarówno laptopy gamingowe, jak i solidne laptopy czternastocalowe, zaopatrzone w różne przydatne rozwiązania, jak np. złącza audio combo jack, czy też procesor Intel Celeron, np. Intel Core i5-1135G7. Zakupy online mają to do siebie, że przebiegają szybko, dają nam sporo czasu do namysłu, a laptop dotrze do nas wtedy, kiedy będziemy go potrzebowali. Jeśli więc chcemy nabyć niewielki laptop, którego przekątna ekranu wynosi czternaście cali, to na pewno poszukiwania warto zacząć w sklepach internetowych.

Dysk HDD czy SSD, czytnik linii papilarnych, pamięć RAM, itp. – warto zwracać uwagę na szczegóły

Kupując niewielki przenośny laptop 14-calowy, warto zwrócić uwagę na szczegóły techniczne, dopasowane do naszych codziennych potrzeb. W obecnych czasach o wiele lepiej jest postawić na komputery zaopatrzone w dysk SSD niż HDD. Te pierwsze dyski są bowiem o wiele szybsze. Duże znaczenie będzie tutaj też miała pojemność dysku. Ponieważ decydujemy się na małego laptopa, to szukajmy także modeli, które ważą jak najmniej. Możemy więc nabyć laptopy o wadze dwóch kilogramów, ale możemy znaleźć urządzenia ważące np. półtora kilograma. Nasz laptop może mieć też częściowo funkcje tabletu, np. ekran dotykowy, co może być udogodnieniem, na które warto postawić. Nie bez znaczenia będzie też tutaj ilość pamięci RAM, czy też karta graficzna dobrej jakości. Tak jak liczy się pojemność dysku czy też inne parametry, warto stawiać na laptopy z mocnymi bateriami, które zapewnią nam dłuższą pracę, bez konieczności szukania gniazdka. Dobrym nabytkiem może być tutaj niewielki laptop z rodziny Intel Evo. Do mini laptopa warto także nabyć różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym praca na nim będzie o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Procesor Intel Core, czy też niezawodny, szybki dysk SSD, itp., sprawią, że nasz czternastocalowy laptop na pewno nie zawiedzie nas w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj