pilot programowalny

Zdalne sterowanie urządzeniami w gospodarstwie domowym jest niezwykle przydatne. Wygodę, jaką zapewnia pilot programowalny, można docenić na przykład w deszczowy dzień, gdy dzięki niemu można otworzyć bramę wjazdową do garażu przy pomocy jednego przycisku, bez konieczności wysiadania z samochodu. To tylko jedna z sytuacji, w której piloty programowalne znajdą zastosowanie. Nie jest to duży wydatek. Prosty pilot przeznaczony do sterowania zdalnego urządzeniem elektronicznym to wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od rodzaju i klasy wybranego pilota.

Pilot programowalny – na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia?

Jedną z najważniejszych funkcji, jakie posiada pilot programowalny, jest możliwość sterowania urządzeniem elektronicznym na odległość. Urządzenie jest w pełni uniwersalne, co oznacza, że istnieje dosyć duża dowolność jeżeli chodzi o parowanie go z innymi urządzeniami. Zanim zostanie dokonany ostateczny wybór, warto przeglądnąć dostępne piloty programowalne. Różnią się one między sobą pewnymi cechami. Niektóre z nich, dotyczące wielkości, kształtu czy koloru, można dostrzec już na pierwszy rzut oka. Jeżeli chodzi o inne parametry, aby poznać różnicę pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, to trzeba nieco bardziej zagłębić się w indywidualną specyfikację każdego z nich. Przede wszystkim, trzeba zadbać o to, aby pilot był kompatybilny ze sprzętem, który ma sterować. Do istotnych parametrów zaliczyć można na przykład: rodzaj transmisji sygnały, zasięg nadajnika, liczbę programowalnych kanałów, częstotliwość, sposób zasilania (pojemność baterii), a także wymiary, kolor czy rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest pilot.

Kopiowanie kodu – czyli jak zaprogramować pilot?

Programowanie – to słowo u wielu osób wzbudza ciarki na całym ciele. Wydaje się być niezwykle skomplikowane – i owszem, takie jest. Chcąc samodzielnie zaprogramować dowolne urządzenie, trzeba mieć nie lada wiedzę z tej dziedziny. Na szczęście, programowanie pilota wcale nie musi być tak trudne. Wszystko dzięki temu, że na rynku urządzeń elektronicznych bez większego problemu dostępny jest pilot programowalny automatycznie. Taki pilot sam kopiuje kod z innego urządzenia. Trzeba jednak wcześniej się upewnić, jakie kopiowane urządzenie posiada kod – czy jest to kod stały, czy też zmienny. Chcąc skopiować kod z innego pilota, wystarczy dwa urządzenia do siebie zbliżyć, a następnie trzeba nacisnąć przycisk, który ma zostać skopiowany. Czynność ta jest na tyle prosta, że z pewnością poradzi sobie z nią każdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj