Proxima Studio / Shutterstock.com

Drukarki laserowe od dawna są wykorzystywane w biurach rachunkowych, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w kancelariach prawnych. Cechują się niezawodnością, szybkością wydruku i coraz większą niezawodnością. Na rynku jest bardzo duży wybór drukarek laserowych, w związku z czym dla osób początkujących wybór drukarki laserowej może być nieco problematyczny.

Czym się kierować, kupując drukarkę laserową?

W tradycyjnym zestawie biurowym zawsze występuje drukarka z punktem ksero. Ale dlaczego nie połączyć tych dwóch rozwiązań w jednym urządzeniu? Na rynku jest wiele drukarek, które posiadają te dwie funkcje oraz mają wiele innych zalet. Są łatwe w obsłudze, mają niski poziom hałasu i są ekologiczne. Umożliwiają drukowanie na odległość z prędkością, o jakiej wielu mogło do tej pory tylko pomarzyć. Można do nich dobrać tonery, które pozwalają na wydrukowanie kilkunastu tysięcy stron na jednym wymienniku. Wielozadaniowe drukarki laserowe są przyszłością w branży.

Przy zakupie drukarki laserowej warto zwrócić uwagę na koszt zakupu tonera oraz pozostałych części eksploatacyjnych (np. bębna). Bęben to światłoczuły element w kształcie walca, który odpowiada za rozprowadzanie czarnego proszku po powierzchni papieru. W niektórych zestawach bęben występuje razem z tonerem, w innych występuje osobno – np. XEROX WORKCENTRE 3025BI toner.

Jak używać drukarki, aby służyły jak najdłużej?

Ważną sprawą jest odpowiednia eksploatacja sprzętu. Jeśli nie będziemy dbali o to, aby właściwie się nim posługiwać, to może dojść do awarii. W przypadku wystąpienia usterki mechanicznej może dojść do zablokowania głowicy i trzeba będzie naprawić sprzęt. Szczególnie należy uważać podczas wymiany tonera. Podczas tej czynności może dojść do uszkodzenia delikatnych elementów wewnątrz drukarki i będzie potrzebna interwencja. Nie można też samodzielnie naprawiać używanego sprzętu, a już na pewno nie w czasie trwania okresu gwarancyjnego. Oczywiście należy dbać o drukarkę, aczkolwiek nie trzeba się nadmiernie obawiać, że zajdzie konieczność naprawienia sprzętu bo drukarki to urządzenia, które dosyć rzadko ulegają awarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj