Czym jest aplikacja webowa? Jakie są jej podstawowe zalety i jak technologia może wspierać Twój biznes? Na czym polega przewaga dedykowanych aplikacji webowych? I dlaczego warto zainteresować się tym tematem? Czy niezbędny jest dostęp do Internetu?

Czym jest aplikacja webowa?

Aplikacja web uruchamiana jest w przeglądarce i poprzez dostarczony interfejs ma za zadanie udostępniać użytkownikowi konkretną usługę. Przeważnie aplikacje tego typu komunikują się z serwerem głównym, aby dostarczać użytkownikowi treść i równocześnie reagować na jego akcje.

Dostęp do Internetu jest w tym przypadku konieczny, chociaż istnieją również aplikacje, które potrafią tymczasowo działać offline lub (rzadziej) w ogóle nie wymagają podłączenia do sieci, bo wszystkie dane są przechowywane w pamięci przeglądarki.

Zalety aplikacji webowych — dlaczego warto tworzyć aplikacje?

Aplikacje webowe wyróżnia duże bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkie informacje są przechowywane w bezpiecznych bazach danych, a użytkownik nie musi zawracać sobie głowy aktualizacjami. Jest to zadanie administratora. Aplikacje webowe można obsługiwać na każdym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową.

Ich największą zaletą jest to, że nie wymagają instalacji w przeciwieństwie do aplikacji mobilnych, czy desktopowej. A jednak są interaktywne i dostępne online. W trakcie wykonywania działań aplikacja łączy się z serwerem, a następnie przesyła do użytkownika odpowiedź w formie komunikatu lub czynności.

Aplikacja internetowa a strona www

Aplikacje web działają jak strony www i są umieszczone na konkretnej domenie. Ze stroną internetową mamy do czynienia wszędzie tam, gdzie np. znajdują się tylko dane teleadresowe firmy, czy pliki do pobrania w formie JPG. Jeśli istnieje możliwość rezerwacji terminu danej usługi — już mamy do czynienia z aplikacją internetową.

Aplikacje internetowe — do czego są używane?

Z dużym prawdopodobieństwem używasz aplikacji webowych, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Robisz to za każdym razem, kiedy używasz Facebooka, Netflixa, czy rezerwujesz hotel na wakacje. Aplikacje tego typu są dość skomplikowane, a przy tym budowane od podstaw. Ich bazą są gotowe rozwiązania stworzone przez doświadczonych programistów.

Przeważnie aplikacje web służą do sprzedaży, rezerwacji, dokonywania płatności, czy zarządzania pracownikami. Niektóre pozwalają również na nawiązywanie współpracy z klientami, a inne służą wyłącznie wewnętrznym potrzebom przedsiębiorstwa.

Dedykowane aplikacje webowe — na czym polega ich moc?

Dedykowane aplikacje webowe są dostępne z każdego miejsca, w którym jest połączenie z siecią. Można ich używać na każdym urządzeniu niezależnie od systemu operacyjnego. Przez to, że nie wymagają instalacji — nie zajmują miejsca na dysku. Aplikacje szyte na miarę zwiększają konkurencyjność biznesu. A przy tym zwiększają przewagę technologiczną Twojego przedsiębiorstwa poprzez wykorzystywanie unikalnych systemów, którymi nie dysponuje nikt inny.

Aplikacje internetowe tworzone z myślą o Twojej firmie są elastyczne i cechuje je wysoka funkcjonalność. W Da Vinci Studio możemy stworzyć aplikację całkowicie zoptymalizowaną do potrzeb Twojej firmy. Tak napisana aplikacja wspiera działania biznesowe i umożliwia automatyzację pracy.

Da Vinci Studio — mamy tę moc

Dedykowane aplikacje webowe to szansa dla Ciebie i Twojego biznesu, aby wyróżnić się i zwiększyć płynność w firmie. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj