Każda strona internetowa, która ma służyć internautom, powinna być łatwa do znalezienia. Pozycjonowanie stron internetowych stanowi jeden z najważniejszych elementów wspierających zasięgi i dotarcie do nowych odbiorców Twoich produktów lub usług. Czy wiesz, jak sprawdzić skuteczność agencji SEO? Czym kierować się podczas jej wyboru? Zobacz, czego powinieneś oczekiwać od skutecznej agencji i na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem współpracy, jeśli chcesz wypozycjonować swój sklep internetowy lub stronę www. Poniższy poradnik pozwoli Ci zapoznać się z najważniejszymi aspektami. Sprawdź, czym jest dziś skuteczny marketing.

Po pierwsze: rodzaj zawieranej umowy

Skończyły się czasy, kiedy firmy narzucają swoim klientom ścisłe warunki współpracy i długie okresy wypowiedzenia umowy. Aktualnie rynek wymusza na agencjach SEO bardziej proklienckie i otwarte podejście. Właściciele witryn, w razie niezadowolenia lub problemów z utrzymaniem bieżącego budżetu na te usługi, powinni mieć możliwość bezproblemowego rozwiązania umowy. Nie zapomnij też sprawdzić, ile lat doświadczenia ma na rynku dana agencja oraz jak doświadczonych specjalistów skupia wokół siebie. To powie Ci dużo na temat tego, czy we współpracy z nimi będzie możliwe uzyskanie najwyższej pozycji.

Po drugie: audyt strony internetowej

Audyt SEO jest kluczowy w określeniu potencjalnych problemów, które obniżają pozycję strony w wyszukiwarce internetowej. Tego typu procedura trwa zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu godzin. Aby mieć jasność co do tego, w jakim zakresie taki audyt zostanie przeprowadzony warto wybierać te firmy, które wprost definiują zakres takiej usługi. W ramach audytu sprawdzana jest jakość content marketingu. Wartościowe treści potrafią skutecznie wspierać pozycjonowanie witryny i wpływają na wzrost pozycji w Google. Postaw na nowoczesny content marketing! Działania SEO obejmują też sprawdzenie kodu źródłowego strony. Ważnym zadaniem jest również jego optymalizacja.

Po trzecie: dobór słów kluczowych

Dobór słów kluczowych powinien ściśle odzwierciedlać specyfikę działalności, jaką prowadzi klient. Warto również dowiedzieć się, jakie konkretnie słowa kluczowe i jak dużo dana agencja SEO przewiduje dla Twojej działalności. W przypadku niektórych branż sensowne może okazać się pozycjonowanie na tzw. długi ogon (long tail). Skuteczna agencja zawsze bierze pod uwagę popularność danej branży i koszt pozycjonowania na daną frazę. W przypadku niektórych podmiotów odpowiednie może się okazać pozycjonowanie lokalne.

Po czwarte: przekazywane raporty

Bieżące raportowanie pozwala na kontrolę tego, czy firma wdraża odpowiednie działania, które w dłuższej perspektywie powinny przekładać się na wyższą pozycję Twojej witryny w wynikach Google. Raport stanowi dowód tego, że jakość usług danej agencji znajduje się na odpowiednim poziomie. Dostęp do raportów to standard w branży, którego jako klient masz prawo żądać. Raportowanie może też stanowić rodzaj zabezpieczenia, że firma wywiązuje się z zakontraktowanych czynności. Dobre agencje SEO udostępniają bez problemu raporty z wykonanych działań. Oprócz pozycjonowania wsparciem dla witryny są też portale społecznościowe. Prezentowanie ciekawych treści w mediach społecznościowych sprzyja temu, aby Google lepiej postrzegało daną witrynę. W przypadku marketingu internetowego wsparciem mogą być też fora internetowe. Ostateczny efekt to wypadowa różnych elementów w marketingu internetowym.

Po piąte: kary umowne

Jeszcze przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznaj się z jej treścią. Zwróć szczególną uwagę na ewentualne kary umowne, które są w niej zawarte, a które mogą Cię obciążyć. Rozeznaj się też w sytuacji, kto jest bezpośrednio odpowiedzialny za wykonywanie działań dla Twojej firmy w internecie i jakich specjalistów SEO zatrudnia dany podmiot. Miej na względzie, że dobrze sporządzona umowa powinna chronić interesy obu stron.

Po szóste: rekomendacje klientów

Warto zajrzeć do sieci i sprawdzić, co sami klienci mówią na temat danej agencji SEO. Jeśli liczba pozytywnych opinii jest duża, z pewnością należy bliżej przyjrzeć się ofercie danej firmy. Zła reputacja agencji SEO powinna zapalać czerwoną lampkę i być sygnałem ostrzegawczym. Sprawdź, jak wygląda współpraca z innymi klientami i podejmij świadomą decyzję. Sprawdź też, czy dana agencja jest certyfikowanym partnerem Google.

Jakie elementy składają się na pozycjonowanie sklepów internetowych i stron www?

Wśród podstawowych działań SEO i SEM (Search Engine Marketing) znajduje się aktywność online, dotycząca samej witryny, jak też offline, związana z otoczeniem danej strony. W ramach tej drugiej stosuje się między innymi link building, czyli pozyskiwanie linków z wartościowych źródeł. Każde z tych działań i ma na celu skuteczne pozycjonowanie, zwiększenie ruchu na stronie i poprawę jej pozycji w obrębie wyszukiwarki Google.

Podsumowując, samodzielne pozycjonowanie strony czy mało przemyślane działania online w sklepie internetowym rzadko kiedy będą tak skuteczne jak uzyskanie wsparcia ze strony fachowców. Skuteczna agencja SEO jest w stanie w ciągu kilku miesięcy znacząco zwiększyć ruch na stronie, co przekłada się bezpośrednio na wzrost sprzedaży i zainteresowanie potencjalnych klientów z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj