Nowoczesne domy już od pierwszego spojrzenia zwracają uwagę wyjątkowym designem. Wyróżniają się prostymi, a zarazem efektownymi bryłami, dużymi przeszkleniami, a naturalne materiały wykończeniowe takie jak drewno, cegła czy beton podkreślają ich indywidualny charakter. W poszukiwaniu interesujących gotowych projektów warto zajrzeć na stronę Pracowni ARCHON+, która oferuje bogatą kolekcję, w tym także projekty domów nowoczesnych. To domy, które idealnie wpisują się w aktualne trendy architektoniczne, spełniając tym samym oczekiwania wielu Inwestorów. W ofercie dostępne są gotowe projekty parterowe, piętrowe oraz z poddaszem użytkowym, o różnorodnych metrażach i rozwiązaniach funkcjonalnych, co pozwala na optymalne dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Nowoczesne domy – esencja minimalizmu i funkcjonalności

Projekty domów nowoczesnych urzekają prostą formą i efektownym wykończeniem elewacji, której każdy detal jest starannie dobrany i podkreśla unikalny charakter inwestycji. Elegancja tych konstrukcji przejawia się zarówno w zewnętrznym wyglądzie budynku, jak i w aranżacjach wnętrz, które można obejrzeć na www.archon.pl. Często charakterystycznym elementem nowoczesnych domów są dwuspadowe dachy bezokapowe lub płaskie, a także w przemyślany sposób zakomponowane strefy tarasowe, zadaszone lub osłonięte pergolą. Takie rozwiązania sprzyjają integracji domu z otaczającą przyrodą i zachęcają do korzystania z uroków wypoczynku na świeżym powietrzu, oferując możliwość stworzenia letniego salonu czy jadalni. Wyrazistym detalem, przyciągającym uwagę są duże przeszklenia, które nie tylko dodają nowoczesnym bryłom lekkości, ale także sprzyjają płynnemu połączeniu wnętrz z ogrodem. Dzięki nim dom otwiera się na otaczającą go przestrzeń, umożliwiając jednocześnie maksymalizację korzyści z energii słonecznej, co ma pozytywny wpływ na domowy budżet.

Nowoczesność w parze z energooszczędnością

Nowoczesne domy to zazwyczaj budynki o uproszczonej formie, a minimalna powierzchnia przegród zewnętrznych, bez nadmiaru architektonicznych detali takich jak balkony, lukarny, czy wykusze sprzyja uzyskaniu bardzo dobrych parametrów energetycznych. W domu nowoczesnym można także zastosować dodatkowe rozwiązania instalacyjne, które podwyższą standard energetyczny budynku i przyczynią się do redukcji wydatków eksploatacyjnych. Do popularnych opcji, które cieszą się uznaniem Inwestorów, budujących nowoczesne domy należą instalacje takie jak: wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna. Wraz z projektem domu ARCHON+ Inwestorzy mogą zamówić projekty dedykowanych instalacji energooszczędnych jako opracowania alternatywne. Jednocześnie w kolekcji są dostępne także takie projekty domów nowoczesnych, które już w standardzie uwzględniają wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła jako źródło ogrzewania.

Nowoczesny dom – sprawdź koszty budowy

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które wymaga starannego planowania, także pod względem finansowym. ARCHON+ oferuje projekty domów, które nie tylko odzwierciedlają najnowsze trendy w architekturze, ale są także ekonomiczne w realizacji. To propozycje z kategorii: projekty domów tanich w budowie, wyróżniające się przemyślaną, prostą konstrukcją oraz funkcjonalnymi układami przestrzennymi. Ponadto, aby ułatwić Inwestorom oszacowanie rzeczywistych kosztów budowy, prezentowane są przy poszczególnych projektach zestawiania, bazujące na szczegółowych, aktualnych na dany kwartał szczegółowych kosztorysach wg stawek krajowych Sekocenbud. Pracownia proponuje także do każdego gotowego projektu indywidualnie opracowany kosztorys budowlany w formie prostego w obsłudze programu, który umożliwia efektywne zarządzanie budżetem podczas budowy, monitorowanie wydatków oraz kontrolę nad postępami prac. Z kosztorysem także łatwiej zorganizować całe przedsięwzięcie.

Po wymarzony projekt nowoczesnego domu zapraszamy na archon.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj