Zdobienia ciała ciągle zyskują na popularności. Oprócz czarnych i kolorowych wzorów, możemy wyróżnić także białe tatuaże, które stanowią subtelniejszą odmianę tych tradycyjnych. Decydują się na nie przeważnie kobiety. W ostatnich latach ten minimalistyczny trend zagościł na ciałach wielu celebrytek. Czy warto się na niego zdecydować? Czy biały tatuaż po latach wciąż dobrze się prezentuje?

Jak wykonuje się biały tatuaż?

Jeszcze przed kilkoma laty biały tusz stanowił jedynie dopełnienie kolorowych i czarnych wzorów, które dzięki jego wykorzystaniu zyskiwały głębię i trójwymiarowość. Dość niedawno zyskał na popularności jako kolor podstawowy. Wygląda pięknie w minimalistycznych kobiecych tatuażach, lecz wykonanie wzoru w tym kolorze jest trudne i powinien podjąć się tego tylko wykwalifikowany, doświadczony tatuator.

Na pierwszy rzut oka białe tatuaże mogą przypominać blizny, ale nie mają z nimi nic wspólnego. Ich wykonanie jest tak samo bezpieczne, jak wzorów w „tradycyjnych” kolorach. Proces wykonywania białego tatuażu wygląda tak samo, jak w przypadku użycia tradycyjnych kolorów, lecz trwa o wiele dłużej i musi być wykonywany z jeszcze większą uważnością i precyzją.

Jak wygląda biały tatuaż?

Warto zaznaczyć, że biały tatuaż wygląda pięknie tylko zaraz po wykonaniu. Jak w każdym tatuażu, tusz z czasem blednie. Barwne wzory nadal pozostają wyraźne i estetyczne, ale biały tusz może zmieć swoją barwę. Zależy to między innymi od typu skóry (inaczej zachowa się tatuaż na skórze tłustej, inaczej na suchej) oraz pigmentacji (czyli odcienia skóry. Na jasnej skórze będzie mniej widoczny niż u osoby z ciemną karnacją). Z czasem biały wzór przestaje wyglądać tak, jak na początku i robi się nieestetyczny. Elementy, które są tradycyjnie białe, jak chociażby płatek śniegu, nie będą wyglądać dobrze, gdy ich odcień stanie się żółtawy.

Przy wyborze wzoru warto kierować się minimalizmem, ponieważ skomplikowane wzory mogą przypominać blizny. Doradztwo profesjonalnego tatuatora jest na wagę złota, ponieważ to on najlepiej doradzi, gdzie wybrany tatuaż będzie się najlepiej prezentował. Źle wykonany lub umieszczony w nieodpowiednim miejscu może szpecić. Tatuatorzy raczej odradzają białe wzory, ponieważ z czasem malunek na ciele może zrobić się żółty lub brązowy. W najlepszym przypadku wyblaknie i będzie słabo widoczny.

Biały tatuaż tylko u profesjonalnego tatuatora

Biały tusz jest trudniejszy w obsłudze. Jego gęstość jest większa niż innych kolorów, dlatego niedoświadczonemu tatuatorowi może przysporzyć wiele problemów. Podczas nieumiejętnej aplikacji białego tuszu mogą powstać trudno gojące się rany i – w późniejszym czasie – widoczne blizny. Przez to tatuaż nie będzie prezentował się dobrze. Wykonanie białego tatuażu jest droższe od tradycyjnego i trwa dłużej.

Zrobienie białego tatuażu wiąże się z ryzykiem, że z czasem zmieni on barwę i nie będzie prezentował się dobrze. Decydując się na ten typ tatuażu, nie warto oszczędzać i najlepiej udać się do profesjonalnego tatuatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj