W czasach, gdy urządzenie mobilne zawsze warto mieć pod ręką warto postawić na sprawdzony sprzęt z którym nigdy nie będzie problemów. Jedną z wiodących firm, która produkuje telefony komórkowe jest Apple. Charakterystyczne logo składające się z nadgryzionego jabłka znane jest na każdym kontynencie, a telefony komórkowe iPhone to marzenie wielu osób. Jednak tak samo jak w każdym innym telefonie w iPhone co jakiś czas warto jest wymienić baterię na nową. Posiadacze sprzętu Apple mają nieco ułatwione zadanie, ponieważ w ustawieniach systemowych można samemu sprawdzić jaki jest stan zużycia baterii i czy wymaga już wymiany.

Warto zaufać specjalistom

Istotną sprawą jest, aby nie próbować samemu rozbierać telefonu i wymieniać baterii w domowych warunkach. Jest kilka argumentów przemawiających za tym żeby zaufać umiejętnościom specjalistów i im powierzyć cały proces. Po pierwsze wymiana baterii w iPhone wymaga posiadania fachowej wiedzy, ponieważ w przeciwnym wypadku można łatwo uszkodzić jakiś inny podzespół, którego naprawa może być kosztowna. Dodatkowo trzeba pamiętać, że po włożeniu nowej baterii trzeba ją prawidłowo podłączyć, aby działała bez zarzutu. Do tego potrzebne jest duże doświadczenie, zdobyte poprzez długą pracę w charakterze serwisanta sprzętu Apple. Po drugie do wymiany baterii potrzebne są odpowiednie narzędzia dzięki, którym nie sprawi ona problemów i nie trzeba będzie się męczyć. Narzędzia tego typu można sobie oczywiście zamówić przez internet ale przy jednorazowej wymianie baterii staje się to nieopłacalne. Po trzecie w profesjonalnym serwisie można mieć pewność, że zamontowana nowa bateria będzie wysokiej jakości i telefon będzie długo wytrzymywał bez podłączania do ładowania.

Ile trwa wymiana?

Sama wymiana baterii w iPhone nie trwa zbyt długo i na ogół nie powinna przekroczyć 2 godzin. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jeśli korzysta się z usług profesjonalnego serwisu trzeba wcześniej się umówić na wizytę i przekazanie sprzętu. Nie zawsze będzie istniała możliwość, aby wymienić baterię na miejscu bez wcześniejszych ustaleń. Baterię można również wymienić korzystając z usług kurierskich. W takim wypadku konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie i spakowanie telefonu, a następnie wysłanie na adres serwisu. Wtedy cały proces może przedłużyć się nawet do kilku dni. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają w miejscowości oddalonej od najbliższego punktu naprawa o wiele kilometrów (więcej o wymianie baterii dowiesz się tutaj).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here