Kupujesz dużo w sklepach internetowych lub grach? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”, powinieneś/aś zastanowić się nad tym, czy zachowujesz niezbędne standardy bezpieczeństwa, jeśli chodzi o strzeżenie swojej tożsamości. Obecnie niemal każdy mieszkaniec kraju rozwiniętego ma dostęp do bankowości elektronicznej, jednak niewielu zdaje sobie sprawę z faktu, iż sam system bankowy nie zabezpiecza wszystkiego samoistnie. Chociaż informatycy instytucji bankowych są jednymi z najlepiej opłacanych w branży, nie są w stanie przewidzieć i zapobiec wszelkim formom wymuszeń, które czekają na użytkownika Internetu. Z tego względu to na nas spoczywa odpowiedzialność za to, gdzie i komu w sieci udostępniamy swoje dane. Współcześnie bardzo popularne jest dodawanie numeru karty płatniczej niemal wszędzie. Używanie w takich celach oficjalnej karty z konta osobistego nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej w tej sytuacji posłużyć się paysafecard. Czym jest ten wynalazek fin-tech?

Co to jest paysafecard?

Mówiąc skrótowo, paysafecard to nowoczesna metoda płatności, oparta na systemie prepaid. Funkcjonuje na całym świecie, a co więcej, został zaakceptowany przez nadzór bankowy we wszystkich rozwiniętych państwach. Uznaje się zatem, że paysafecard to jedna z najbezpieczniejszych metod płatności, dostępnych w roku 2022. Jak zarejestrować się do tego systemu i zadbać lepiej o swoje bezpieczeństwo w sieci?

Rzecz jest banalnie prosta. Aby założyć swoje paysafecard, musisz po prostu wejść na witrynę, która oferuje dystrybucję usługi w Twoim regionie i zalogować się do serwisu. Kolejno wybierasz walutę, jaką zamierzasz płacić, uzupełniasz swoje dane z dowodu osobistego i podajesz nazwę banku, w którym masz konto osobiste. W ten sposób serwis upewnia się, że jesteś prawdziwą osobą, bez żadnych problemów prawnych. Jeśli wszystko się zgadza, otrzymujesz 16-cyfrowy kod PIN do karty, który jest unikatowy dla każdego użytkownika. Dzięki temu, iż PIN składa się aż z tylu cyfr, bardzo ciężko go zhackować. Jest to optymalny sposób zabezpieczenia się przed wyłudzeniem.

Gdzie w Polsce kupić paysafecard?

Jak zapewne się domyślasz, usługi związane z finansami najlepiej kupować bezpośrednio od marki, która opatentowała dany system lub licencjonowanych sprzedawców. Jeśli chodzi o paysafecard, w Polsce funkcjonuje tylko jedna oficjalna platforma, która posługuje się certyfikatem głównego usługodawcy. Jest to mojeplatnosci.pl. Zalogujesz się za jej pośrednictwem do systemu zupełnie bezpiecznie, a później doładujesz swoje konto bez obaw o dodatkowe prowizje, które są stosowane przez pośredników usługi.

Na platformie, o jakiej mowa, zakupisz doładowanie szybko i bez wychodzenia z domu. Obecnie witryna oferuje 5 kwot, które można jednorazowo dodać na swoje konto: 20, 30, 50, 100 oraz 200 zł. Oczywiście system paysafecard nie ma blokady maksymalnej wpłaty, dlatego jeśli masz taką potrzebę, możesz zrobić doładowanie np. na 200 zł kilkukrotnie tego samego dnia. Strona nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za transakcje, dlatego o to również nie musisz się troszczyć.

Komu sprawdzi się paysafecard?

System prepaid będzie idealnie sprawdzał się osobom, które kupują bardzo dużo w sieci. Jest to też dobre rozwiązanie dla ludzi młodych, które korzystają z różnego streamingu treści np. HBO, Netflixa czy Spotify. Wszędzie tam należy bowiem na początku dodać swoją kartę bankową, a nigdy nie mamy pewności, czy te witryny są tak dobrze strzeżone, jak ma to miejsce w przypadku instytucji bankowych. W związku z powyższym warto na takie sytuacje mieć przygotowaną uruchomioną kartę paysafecard.

Usługa paysafecard znalazła też grono miłośników wśród zaawansowanych gamerów, którzy, aby poprawiać swoje wyniki i umiejętności, wciąż dokupują nowy ekwipunek swoim postaciom. Przed powstaniem systemów prepaid gracze byli narażeni na różne oszustwa i wyłudzenia na serwerach. Obecnie niemal każdy poważny gamer ma założone konto na paysafecard i kupuje nowe wyposażenie wyłącznie za pośrednictwem zabezpieczonych połączeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj