Niezależnie od branży prowadzonej działalności gospodarczej oraz skali biznesowej konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni program do wystawiania faktur. Właściwie wybrany, nowoczesny program do faktur to nie tylko prosta aplikacja służąca do wystawiania dokumentów, ale realne wsparcie dla przedsiębiorcy. Co oferują nowoczesne systemy do fakturowania i jaki oprogramowanie w tym zakresie warto wybrać? Aby poznać odpowiedzi na poniższe pytania, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Program do faktur i nie tylko – co oferują systemy do fakturowania w XXI wieku?

Czym wyróżniają się w dwudziestym pierwszym wieku programy do fakturowania? Przykładowe zalety przedstawiono poniżej.

Elastyczność

Rozumie się przez to na przykład:

  • możliwość wystawiania faktur w różnych językach oraz z zastosowaniem obcych walut. Kluczowe jest automatyczne przeliczanie według kurów zagranicznych – znacznie przyspiesza to wystawianie faktur,
  • możliwość personalizowania wyglądu (szablonu) faktury.

Aplikacja mobilna

Bardzo użytecznym rozwiązaniem jest także dostęp do wygodnej, intuicyjnej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne (tablety, smartfony). Rozwiązanie to jest przeznaczone między innymi dla tych przedsiębiorców, którzy często wyjeżdżają w podróże służbowe, ale także dla wszystkich tych, którzy na przykład łączą pracę zawodową z prowadzeniem niewielkiego biznesu. Mobilna aplikacja do fakturowania jest użyteczna każdego przedsiębiorcy mającego potrzebę stałego monitorowania sytuacji finansowej w firmie.

Dodatkowe funkcje dla e-biznesu

Branża e-commerce rozwija się w ostatnich latach szczególnie dynamicznie. Nie ma zatem nic dziwnego, że dostawcy oprogramowania księgowego stale poszukują rozwiązań, które usprawnią działanie sklepów internetowych. Na uwagę w tym obszarze zasługują rozwiązania wprowadzone przez platformę wFirma.pl. W ofercie tego systemu znajduje się moduł Integrator ecommerceIntegrator ecommerce to nakładka, która umożliwia kompleksowe zarządzanie sklepem internetowym m.in. poprzez integrację działań na popularnych platformach zakupowych (Allegro, eBay to tylko niektóre z nich), automatyzację procesów w obszarze podatku VAT oraz możliwość skorzystania z zewnętrznego źródła finansowania w postaci faktoringu.

Jak wybrać dobre oprogramowanie do fakturowania?

Odpowiedź na to pytanie zdecydowanie nie należy do najprostszych. Zasadniczo, idealne rozwiązanie w tym zakresie powinno być jednocześnie:

  • niedrogie,
  • wyposażone w szereg użytecznych funkcjonalności
  • cieszące się dobrą opinią ze strony dotychczasowych użytkowników – wbrew pozorom takie aspekty jak na przykład jakość obsługi technicznej czy awaryjność aplikacji również są bardzo istotne.

Rozwiązaniem, które spełnia powyższe warunki, jest oprogramowanie księgowe wFirma.pl. Oprogramowanie to zapewnia szereg możliwości znacznie wykraczających poza standardowy program do fakturowania. Dzięki wFirma możliwe jest – w zależności od wybranego pakietu abonamentowego – zarówno samodzielne wystawianie faktur oraz realizacja innych zadań z obszaru księgowości, jak i skorzystanie z profesjonalnych asystentów księgowych (świadczą oni swoje usługi w formie online).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj