konto walutowe

Kantory wymiany walut, dziś są nie jedynym sposobem, aby mieć obcą walutę potrzebną na urlop czy wycieczkę zagraniczną. Zarabiamy też w obcej walucie, więc coraz częściej potrzebujemy posiadać w banku, tak zwane konto walutowe. Ponieważ, właśnie z takich, czy innych względów coraz więcej klientów banków, jest zainteresowana posiadaniem konta walutowego, to banki oferują dogodne, i korzystne warunki prowadzenia takich kont.

Posiadanie konta walutowego, to wygoda

Posiadając konto walutowe, mamy wiele możliwości, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy za granicą. Kiedy przebywamy, w takich krajach, gdzie obowiązuje nas taka waluta jak: euro, dolar amerykański, czy funt brytyjski i posiadamy kartę debetową, unikniemy podczas płatności kartą kosztów związanych z przewalutowaniem. Również, jak trzeba podjąć gotówkę z bankomatu, te koszta przewalutowania znikają. A podpięcie karty debetowej pod konto walutowe jest proste, przeważnie wystarczy zalogować się, do banku przez internet.

Zalety konta walutowego

Posiadając konto walutowe sami decydujemy, w którym momencie chcemy przewalutować nasze pieniądze. A więc, w każdym momencie kontrolujemy nasze finanse

Gdy wypłacamy pieniądze, lub je wpłacamy, czy otrzymujemy je, nie ponosimy kosztów kilkakrotnego przewalutowania.

Komu potrzebne jest konto walutowe?

Konto walutowe potrzebne jest takim osobom, które:

  • często wyjeżdżają za granicę

Jeżeli prywatnie, czy służbowo, często trzeba wyjeżdżać za granicę, lub po prostu mieszka się przy granicy, i na weekend jeździ się na zakupy, to nie ma czasu, aby biec do kantoru, aby wymienić gotówkę na potrzebną nam w tym momencie walutę.  Kiedy wyjeżdżamy, szybko na wakacje, konto walutowe jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba martwić się o gotówkę, prowizję, wtedy jest możliwość płacenia formą bezgotówkową, za pomocą karty debetowej, oraz wyciągnięcia pieniędzy z bankomatu, bez dodatkowych kosztów.

  • Dla osób mieszkających za granicą

Dziś wielu naszych rodaków mieszka za granicą. Takie osoby, często wykonują przelewy z zagranicy do Polski. Nie ma się co oszukiwać, takie transfery są drogie, a posiadanie konta walutowego pomoże nam zaoszczędzić, na prowizji od transakcji przelewu przewalutowania.

  • Dla podróżników

Jeśli wybieramy się w długą podróż, to najlepszym rozwiązaniem jest konto walutowe, ponieważ jeżeli mamy w swoich planach, długo przebywać za granicą, wzięta gotówka może nam po prostu nie wystarczyć. Nie tylko zaoszczędzimy wtedy na prowizjach, ale dzięki tym oszczędnościom, będziemy mogli więcej zobaczyć, jak i zatrzymać się w lepszym hotelu.

Opłaty związane z kontem walutowym

Przeważnie opłata nie jest pobierana za prowadzenie konta, choć są też takie banki, co niestety taką opłatę pobierają. Dobrze jest się zorientować w tabeli kosztów konkretnego banku wcześniej.

Oprocentowanie konta walutowego

Najczęściej konta walutowe, nie są oprocentowane. Jednak nie oznacza to, że nie ma takiego oprocentowania. Kiedy zależy nam na jak największym oprocentowaniu najlepiej, kiedy zapoznamy się, szczegółowo z dostępnymi propozycjami banków. Może okazać się jednak, że prowadzenie konta z wysokim oprocentowaniem, będzie dość drogie w prowadzeniu, dlatego dobrze najpierw jest zapoznać się, z tabelą kosztów, a później kalkulować, to czy prowadzenie akurat takiego konta, jest dla nas opłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj