Proces zakładania konta bankowego zazwyczaj nie składa się z wielu kroków, jednak jego ostateczna długość będzie zależeć od wybranej formy. Niektóre z nich potrwają kilka dni, a inne zaledwie godzinę. Jednak każdy z takich sposobów posiada własne zalety i minuty, dlatego warto zapoznać się z nimi, zanim przystąpimy do otwierania rachunku bankowego. Na co więc zwrócić uwagę?

Jak założyć konto bankowe?

Pierwszy krok to zapoznanie się z szeregiem ofert dostępnych na rynku i zdecydowanie się na co najmniej jedną z nich. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość założenia więcej niż jednego rachunku, ponieważ nie ma określonego limitu, ile kont bankowych można posiadać. Następnym etapem jest złożenie wniosku, przy którym potrzebne będzie uzupełnienie formularza ze swoimi danymi, wyrażenie różnych zgód i zapoznanie się z ogólnym regulaminem. Na podstawie zebranych informacji bank weryfikuje naszą tożsamość i przygotowuje umowę, która będzie dotyczyć zasad działania konta takich jak wysokość oprocentowania i prowizji czy czas otwarcia rachunku. Gdy już zgodzimy się na obowiązujące warunki i podpiszemy umowę, ostatnim etapem jest aktywowanie konta bankowego. Taki proces znajdziemy właściwie w większości sposobów otwierania nowego rachunku. Jakie formy mogą nas interesować?

Kilka sposobów online i z aplikacją

W obrębie tego sposobu możemy wymienić kilka metod, które będą się między sobą różnić. Do najczęściej spotykanych należy założenie konta z aplikacją mobilną i wykonanie selfie. Innymi metodami są: wykonanie przelewu weryfikacyjnego, otworzenie rachunku z pomocą kuriera, a także wideokonferencja z konsultantem. Szczegóły takich sposobów można poznać m.in. na stronie https://lowcabonusow.pl/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera-bez-wizyty-w-banku-gdzie/.

Wniosek internetowy i więcej formalności w oddziale

Formą pośrednią między otworzeniem konta online a wizytą w oddziale jest złożenie wniosku przez internet i podpisanie już samej umowy w banku. Główna zaleta tej formy to możliwość ustalenia dnia i godziny spotkania z doradcą, dzięki czemu wizyta w placówce prawdopodobnie skróci się do minimum wypełnienia formalności. Poza tym może uda się nam uniknąć czekania w kolejkach. Aby zapoznać się z ofertami banków, które proponują takie rozwiązanie, można sprawdzić stronę Łowca Bonusów.

Wizyta w banku

Klasycznym rozwiązaniem jest standardowa wizyta w banku. Wcześniej wspomniane etapy przejdziemy od razu na miejscu, a dodatkowo mamy możliwość zadania pytań doradcy, który będzie nadzorował zakładanie konta. W ten sposób możemy uzyskać porady od ręki, a nasze wątpliwości co do oferty zostaną rozwiane dzięki pomocy specjalisty. Jednak taka możliwość może zająć więcej czasu, niż przypuszczaliśmy, jeśli np. przyjdziemy do oddziału w czasie dużego ruchu. Wówczas należy poczekać na swoją kolej, co dla niektórych jest mało korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy się spieszą. Natomiast dla osób preferujących bezpośredni kontakt osobista wizyta w banku może być odpowiednią alternatywą zakładania konta.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj