Dobrze zaimplementowane w naszym sklepie na PrestaShop okna Pop-up nie będą irytować Klientów, lecz pozytywnie wpłynął na sprzedaż produktów. Jak skutecznie zarządzać wyskakującymi okienkami, aby zachęciły do zakupu? Na jakie rozwiązania warto postawić? Podpowiadamy!

Okienka Pop-up z dopasowaną ofertą dla danego klienta

Pop-up może być doskonałym sposobem na pozyskanie nowego Klienta. Wyskakujące okienka Pop-up to sposób na skuteczne poinformowanie o nadchodzących promocjach lub ofertach dedykowanych danej osobie. Aby ustawić w naszym sklepie internetowym pozytywnie wpływające na sprzedaż wyskakujące okienka, warto skorzystać z dedykowanych do tego wtyczek. Najlepsze z nich pozwalają na tworzenie wielu okien Pop-up dla różnych stron, przedziałów czasowych czy ruchów Klientów. Możemy np. ustawić wyskakujące okienka w taki sposób, aby nawiązywały do treści strony lub wyświetlały się w momencie, gdy dany internauta będzie chciał opuścić nasz sklep.

Design i treść Pop-upu, a jego wpływ na efektywność działań marketingowych

Wyskakujące okienka Pop-up mogą być skuteczne tylko wtedy, gdy będą odpowiednio zaprojektowane. Schludnie wyglądające grafiki, przyciągające slogany reklamowe i przemyślane akcje promocyjne przyciągną, zamiast odstraszyć. Pamiętajmy, że każdy ustawiony przez nas Pop-up ma jakiś cel i służy wezwaniu do działania (CTA). Na dobrze opracowane wyskakujące okienka składa się:

  • chwytliwy tytuł – powinien być opracowany w taki sposób, aby przyciągał, koniecznie większą czcionką na banerze;
  • ładna grafika – tutaj warto wykorzystać profesjonalne zdjęcia, np. z banków zdjęć typu Adobe Stock lub darmowego Pexels;
  • przejrzystość oferty – Klient od razu powinien wiedzieć, co musi zrobić, aby uzyskać konkretny rabat lub skorzystać z oferty.

Tylko tak opracowane wyskakujące okienka Pop-up pozytywnie wpłyną na efektowność naszych działań marketingowych.

Alternatywne rozwiązania w miejscu okien Pop-up

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy korzystać z wyskakujących okienek, powinniśmy zastanowić się nad alternatywą. Doskonałym zastąpieniem dla klasycznych okienek typu Pop-up będą slidery! Możemy na nich przedstawić warunki danej promocji, poinformować Klientów o zbliżających się obniżkach czy przekazać im kod rabatowy. Ponadto mogą posłużyć za swego rodzaju „tablicę ogłoszeń”, informującą o nadchodzących nowościach czy zmianach w sklepie internetowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj