W dzisiejszych czasach już nie tylko sklepy czy placówki publiczne, ale także i właściciele prywatnych posesji zwracają uwagę na to, by zapewnić sobie optymalny poziom bezpieczeństwa. Jak łatwo można się domyślić, pojawia się coraz więcej doniesień o włamaniach i kradzieżach, które są zagrożeniem nie tylko dla naszego mienia, ale także i dla naszego życia. Wobec tego rekordy popularności bije obecnie domowy system monitoringu, który znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa w domach jednorodzinnych. Jednak, by działał on wydajnie i efektywnie konieczne jest dobranie odpowiedniego rejestratora do monitoringu. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Zwróć uwagę na ilość obsługiwanych kamer

Wybór rejestratora do monitoringu nie jest prosty. Obecnie na rynku możemy spotkać się z ogromnym zróżnicowaniem tego typu urządzeń, a także z ich odmiennymi parametrami. Niemniej jednak na samym początku, warto zwrócić uwagę na to, jaką ilość kamer może jednocześnie obsługiwać dany rejestrator do monitoringu. Wynika to z tego, że jeden sprzęt powinien być w stanie obsłużyć dosłownie wszystkie kamery, które posiadamy zamontowane na posesji. Ważne jest również to, by rejestrator do monitoringu, był dopasowany do ich rodzaju. Obecnie na rynku spotkamy się z trzema, najpopularniejszymi rodzjami rejestratorów. Należą do nich:

  • rejestratory do monitoringu IP;
  • rejestratory do monitoringu hybrtdowe;
  • rejestratory do monitoringu analogowe.

Warto więc zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj kamer posiadamy, a następnie na tej podstawie dobrać do nich idealny rejestrator do monitoring.

Sprawdź, jaka jest maksymalna rozdzielczość nagrywania

Kolejną, niezwykle istotną kwestią przy wyborze rejestratora do monitoringu jest rozdzielczość nagrywanych przez niego filmów. Nie jest tajemnicą, że każdy z nas liczyć na dobrej jakości obraz z kamer, na którym bez większego problemu będzie można wychwycić wszelakie detale. Właśnie dlatego powinniśmy skupić swoją uwagę tylko i wyłącznie na tych rejestratorach, które oferują nam – co najmniej – nagrywanie w rozdzielczości FullHD. Będzie ona z pewnością zadowalająca, jednak warto zwrócić uwagę na to, że najnowsze modele rejestratorów jakie dostępne są obecnie na rynku mogą zaoferować nam nagrywanie w rozdzielczości 4K. Są to z pewnością urządzenia znacznie droższe, jednak gwarantują najwyższą jakość nagrywanego obrazu.

Jakie funkcje dodatkowe posiada dany rejestrator do monitoringu?

Wybierając rejestrator do monitoringu warto również zwrócić uwagę na to, czy posiada on funkcje dodatkowe. Wówczas sama obsługa i korzystanie z rejestratora będzie o wiele przyjemniejsze. Nowoczesne model posiadają funkcję inteligentnej analizy obrazu, a także kompresji plików wideo. Dzięki temu nasz rejestrator do monitoringu staje się urządzeniem bezobsługowym, a wystarczy jedynie jego odpowiednia konfiguracja. Z pewnością bardziej zaawansowane sprzęty są nieco droższe, jednak zapewniają one jeszcze więcej udogodnień, a także znacznie większy komfort podczas korzystania z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj