Strefa gracza to miejsce, w którym gracz czuje się najlepiej. Takie miejsce często jest dla niego bazą wypadową postaci z gier. Jak wyposażyć pokój dla gracza? Jaki fotel gamingowy wybrać, by cieszyć się w pełni komfortową zabawą z ulubionymi postaciami z gier?

Jak dobrze urządzić pokój dla gracza?

Strefa gracza, aby była komfortowa i przyjemnie się z niej korzystało, musi być przede wszystkim dobrze zaplanowana. W takim pomieszczeniu niezbędne będą wygodne fotele gamingowe jak i specjalne biurka dla graczy. Wybór odpowiednich mebli jest niezwykle istotny, warto bowiem pamiętać o tym, że grając, można na tej czynności spędzać wiele godzin. Istotne jest również odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów wystroju strefy gracza, przede wszystkim chodzi o zachowanie optymalnego dystansu pomiędzy siedziskiem a wyświetlaczem urządzenia. Jeżeli gracz korzysta z gogli VR musi pamiętać o tym, że do ich zastosowania potrzebne są przynajmniej 4 m² wolnej przestrzeni.

Czego nie może zabraknąć w pokoju dla gracza?

Pokój dla gracza ma być przede wszystkim wygodny to funkcjonalny, dlatego jest kilka istotnych elementów, które muszą się w nim znaleźć. Jednym z nich są biurka gamingowe. Jest to specjalny model, który od standardowego mebla różni się pod naprawdę wieloma względami. Jego blat jest dużo szerszy, ustawiony na dwóch nóżkach. Dla lepszego dopasowania biurka do potrzeb gracza zostało ono wyposażone w specjalny system regulacji wysokości. Dla wygody użytkowania powinny się w nim znaleźć przepusty kablowe, przez które poprowadzone zostaną wszystkie przewody.
Do biurek muszą być odpowiednio dopasowane fotele dla graczy. Źle dobrany fotel gamingowy po wielogodzinnym użytkowaniu może powodować bóle pleców, rąk czy nóg. Konstrukcja dobrego fotela skutecznie chroni graczy przed nadmiernym obciążaniem kręgosłupa oraz stawów. Fotele dla graczy znacznie różnią się od standardowych krzeseł. Przede wszystkim zostały tak zaprojektowane, by wspierać plecy i kark, czyli dwie części ciała, ze strony których gracze często doświadczają przykrych dolegliwości bólowych. Fotele gamingowe mają bardzo szeroki zakres regulacji, co pozwala na doskonałe ich dopasowanie do każdej sylwetki.

Jakie akcesoria gamingowe wybrać do pokoju gracza?

Biurko i fotel gamingowy to podstawą wyposażenia każdej strefy gracza. To jednak nie koniec aranżacji takiego miejsca, gdyż dla stworzenia unikalnego klimatu niezbędne są również odpowiednie akcesoria, które będą ułatwiały życie każdego gracza. W przypadkach, w których postawą podróży do świata wirtualnego jest konsola, konieczne będzie wyposażenie strefy gracza w gamepady. Najlepiej mieć ich kilka, przy czym utrzymywać je naładowane. To gwarancja, że przez brak łączności nie będzie trzeba rezygnować z dalszej, emocjonującej gry.
Co jeszcze może przydać się w pokoju gracza? Dla niektórych niezbędna będzie klawiatura i mysz, szczególnie gdy większość potyczek rozgrywana jest na ekranie komputera. Tu można skorzystać z klasycznego rozwiązania lub w zależności od potrzeb dokonać zakupu specjalnych wersji gamingowych.
Poza tym w strefie gracza może przydać się również kontrolery czy gogle VR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj