Rozwiązania, które generują oszczędności w późniejszym czasie, ale wymagają dużego wkładu finansowego na początek – to nie dla Ciebie? Wybierz ogrzewanie podłogowe elektryczne! Koszty miesięczne takiego ogrzewania są porównywalne z innymi systemami, za to zaoszczędzić możesz już na etapie zakupu materiałów i montażu.

Jak możesz zaoszczędzić dzięki instalacji ogrzewania podłogowego elektrycznego?

W przypadku ogrzewania podłogowego elektrycznego koszty miesięczne to tylko jeden element, który powinieneś wziąć pod uwagę, gdy szacujesz opłacalność inwestycji. Coraz bardziej popularne elektryczne ogrzewanie podczerwienią jest ekonomiczne przede wszystkim ze względu na niski koszt materiałów i montażu w porównaniu np.  z pompami ciepła czy piecami na gaz lub pellet. Prawidłowo zamontowane ogrzewanie elektryczne podczerwienią działa bezawaryjnie przez dziesięciolecia. Oznacza to, że unikniesz kosztów związanym z jego serwisowaniem, naprawami i zakupem części zamiennych.

Rozważasz instalację ogrzewania elektrycznego podczerwienią? Pomyśl także o innych korzyściach. Taki system ogrzewania jest łatwy w obsłudze i przyjazny środowisku. Jego używanie nie wiąże się z emisją CO2 ani innych szkodliwych substancji.

Chcesz obliczyć koszty miesięczne dla ogrzewania elektrycznego? Weź te czynniki pod uwagę

Myślisz o zainstalowaniu ogrzewania podłogowego elektrycznego? Koszty miesięczne w przypadku takiego systemu grzewczego zależą od kilku rzeczy. Ogrzewanie elektryczne podczerwienią jest najefektywniejsze w nowych lub wyremontowanych budynkach, spełniających najwyższe normy (klasa energetyczna A lub A+). Mieszkasz w starym budownictwie? W pierwszej kolejności rozważ termomodernizację i ogranicz straty ciepła.

To, ile wydasz miesięcznie na ogrzewanie podłogowe, zależy także od powierzchni mieszkania lub domu, mocy znamionowej instalacji oraz stawek za 1 kWh energii elektrycznej (pamiętaj, że ten ostatni czynnik może ulegać zmianie).

Sprawdź, czy ogrzewanie podłogowe elektryczne opłaci się w Twoim przypadku!

Chcesz dokładnie obliczyć, ile będzie Cię kosztowało ogrzewanie podłogowe elektryczne? Koszty miesięczne sprawdzisz w kalkulatorze dostępnym na stronie Heat Decor. Wystarczy, że wprowadzisz tam podstawowe parametry: powierzchnię użytkową, stawkę za 1 kWh prądu i podasz klasę energetyczną budynku. Od razu otrzymasz orientacyjne koszty miesięczne i roczne. Dowiesz się także, ile pieniędzy wydasz na materiały i jaka moc instalacji fotowoltaicznej jest potrzebna, by zbilansować zużycie energii.

Wybierz elektryczne ogrzewanie podłogowe podczerwienią i zaoszczędź już na starcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj