Z zewnątrz kontenery magazynowe często nie wyróżniają się niczym szczególnym, jednak ich projekt jest zmodyfikowany w taki sposób, aby można w nich było bezpiecznie magazynować na przykład sprzęt budowlany albo narzędzia. Czego można spodziewać się po najlepszych kontenerach tego typu?

Solidna konstrukcja

Kontenery magazynowe mają bardzo solidną konstrukcję, przy czym w ich przypadku oznacza to nie tylko ramy pozwalające na ustawianie ich jeden na drugim, ale też odpowiednią podłogę. Najczęściej jest ona wykonywana z impregnowanego drewna, które zapewnia odpowiednią szczelność, ale też pozwala wprowadzić cięższy sprzęt bez ryzyka uszkodzenia samej konstrukcji. Oczywiście kontenery magazynowe np. te ze strony: https://ht-box.com/kontenery/magazynowe/ konstruuje się z dobrej jakościowo blachy, żeby nie dopuścić do szybkiej korozji i nie utracić szczelności w przypadku drobnych uszkodzeń mechanicznych.

Dostęp i zamki

Kontenery magazynowe mogą mieć otwieraną ścianę lub jedynie standardowe drzwi, niektóre – przeznaczone do stawiania jeden na drugim – będą też miały odpowiednie konstrukcje z drabinkami. Chodzi o to, żeby zapewnić wygodny dostęp do przestrzeni magazynowej. Jednocześnie jednak standardem stają się różnego rodzaju zabezpieczenia. Może to być oczywiście prosta kłódka i jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w kontenerach magazynowych ustawianych na chronionym terenie, ale dziś technologia pozwala na więcej.

Kontenery magazynowe mogą być wyposażone w skomplikowane zabezpieczenia i systemy kontroli dostępu – wybór odpowiedniej metody zabezpieczenia zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb, ale kłódka i łańcuch zdecydowanie nie są już jedyną możliwością.

Możliwości transportowe

Większość kontenerów transportowych jest przeznaczona do wielokrotnego montażu i demontażu. To oczywiście wymaga, aby konstrukcja była tak przemyślana, żeby nie traciła szczelności z biegiem czasu, ale też żeby ustawienie kontenera w nowym miejscu nie wymagało zbyt wiele wysiłku. W przypadku większości kontenerów stosuje się rozwiązania pozwalające na ich łatwy transport po rozłożeniu na części – ma to być alternatywa dla transportu na pojazdach specjalistycznych. Jednocześnie, choć kontenery magazynowe można przenosić dźwigiem, są one konstruowane w taki sposób, aby można było to samo zrobić wózkiem widłowym.

Ograniczona cena

To jasne, że nowy kontener magazynowy wysokiej klasy nie będzie tani, jednak jednocześnie jego cena musi być wciąż akceptowalna. Jest to zakup na lata, ale musi być konkurencyjny względem innych dostępnych rozwiązań. Stąd też często w ofercie producentów dostępnych jest kilka wariantów, żeby każdy z klientów mógł dobrać odpowiedni kontener do swoich potrzeb bez przepłacania za opcje, które są w danym przypadku zbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj