Białe włamanie. Czym jest i jak się przed nim chronić

Białe włamanie to włamanie przeprowadzone w taki sposób, że złodziej nie pozostawia żadnych zewnętrznych oznak, że doszło do przestępstwa. Niestety taki cichy i niezauważalny sposób kradzieży jest coraz częstszy, a sprawców niezwykle ciężko wykryć. Warto pamiętać, że zazwyczaj do tego typu włamań dochodzi przy nieodpowiednich zabezpieczeniach mieszkania. Czym dokładnie jest taki rodzaj włamania i jak się przed nim można zabezpieczyć?

Włamanie bez śladów

Białe włamanie to sytuacja, gdy włamywacz nie pozostawia żadnych widocznych oznak, że doszło do przestępstwa. Oznacza to, że właściciele orientują się, że stało się coś złego dopiero, gdy wrócą do mieszkania i zauważą brak rzeczy. W trakcie takiego włamania włamywacze zazwyczaj nie robią hałasu, co sprawia, że nikt z otoczenia nie zauważa popełnianego przestępstwa. Brak zniszczonego zamka, czy uszkodzonych drzwi może również utrudniać uzyskanie odszkodowania. Często popełnianym błędem przez właścicieli po takim włamaniu jest brak wymiany zamka. Tymczasem skoro złodziej bez problemu dostał się do mieszkania, to znaczy, że zastosowane zabezpieczenia są niewystarczające. Dlatego niezbędna jest wymiana zamka na nowy. Można to zrobić samodzielnie lub wezwać ślusarza, który szybko zamontuje nowy zamek.

Odpowiednie zabezpieczenie mieszkania

Chcąc chronić się nie tylko przed białym, ale przed każdym włamaniem, należy zadbać o prawidłową ochronę mieszkania. Podstawą, zwłaszcza na niższych kondygnacjach są sprawne okna i drzwi. Warto zamontować drzwi antywłamaniowe, które trudniej wyważyć. Niezbędne jest również zamontowanie odpowiedniego zamka prze z https://www.abc-zabezpieczen.pl/  Warto wybierać modele z dodatkowymi zabezpieczeniami przed włamaniem (bolce przeciwwyważeniowe), przewierceniem i oczywiście zamki, które utrudniają ich otwarcie przy pomocy wytrychu. Warto pamiętać, że do włamań dochodzi zazwyczaj, gdy właściciele udają się na dłuższy wyjazd. Dlatego dobrze jest o swoich planach poinformować sąsiadów, co prawda nie usłyszą oni wprawnego włamywacza, ale mogą zwrócić szczególną uwagę, czy nikt podejrzany nie kręci się po klatce schodowej. Podstawą jest również założenie domofonu przy wejściu do klatki schodowej i pilnowanie, aby nie otwierać go obcym osobom. Wbrew pozorom takie działanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców klatki, dlatego jeśli ktoś notorycznie zostawia otwarte drzwi, to warto zwrócić mu na to uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj