Rodzinne przedsiębiorstwo Tartak Gałka z biegiem lat rozwinęło się i zajęło pozycję lidera w krajowej produkcji deski paletowej. Tak wyraźny sukces osiągnięto przede wszystkim dzięki inwestowaniu w najnowocześniejsze technologię, a także w know-how pracowników. Tartak Gałka to przedsiębiorstwo posiadające rozbudowane zaplecze – jednakże bazujące na tradycyjnej etyce pracy oraz indywidualnym podejściu do realizacji poszczególnych zleceń.

Dziedziną, na której najmocniej skupia się przedsiębiorstwo jest produkcja desek paletowych, certyfikowanych palet EPAL oraz innych typów palet drewnianych znajdujących niezwykle szerokie zastosowanie w gospodarce – w transporcie, spedycji, magazynowaniu. Tartak Gałka dostarcza palet, desek paletowych oraz innych produktów pochodnych procesu tworzenia palet zarówno do odbiorców w Polsce, jak i za granicą. Co niezwykle istotne dla ekologicznego profilu firmy, drewno jest całkowicie wykorzystywane – Tartak Gałka opuszczają bowiem także pellet, tarcica, trociny czy kantówki.

Rozwój dzięki technologii

Rodzimy biznes bazuje na drewnie iglastym z Lasów Państwowych, natomiast częściowo korzysta także ze słowackiego drewna – zarówno jedno, ja i drugie są opatrzone certyfikatami PEFC legitymizującymi wysoką jakość, trwałość, odpowiednią gęstość oraz higroskopijność.

Jak wspomnieliśmy zaplecze firmy jest doskonale wyposażone i obejmuje takie sprzęty, jak nowoczesne maszyny do przerobu drewna, własną suszarnię z komorami do obróbki fitosanitarnej ISPM15 – konieczną do uzyskania certyfikatów EPAL. Takie palety wyróżniają się zestandaryzowanymi rozmiarami oraz możliwością użytkowania na terenie całej UE, również w magazynach w pełni zautomatyzowanych. Palety EPAL idealnie dopasowują się do wózków widłowych. Wyróżnia je też bardzo wysoka nośność, która wynosi do 1,5 tony w ruchu oraz do 4 ton w spoczynku.

Zaplecze przedsiębiorstwa Tartak Gałka to nie tylko narzędzia umożliwiające produkcję, ale też flota samochodów ułatwiająca transport produktów do odbiorców. Dystrybucja palet drewnianych gwarantuje systematyczną ekspansję firmy do kolejnych krajów. Jednocześnie w Tartak Gałka stale zwracana jest uwaga na to, by zachować wyśrubowane, wysokie standardy produktów – m.in. dzięki kontrolom na każdym z etapów produkcji.

Zapraszamy na stronę internetową www.tartakgalka.pl do zapoznania się z naszą ofertą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj