Dofinansowanie z Unii Europejskiej kojarzy się głównie ze wsparciem innowacji. Jednak środki finansowe przeznaczane są również na podnoszenie kwalifikacji różnych grup zawodowych. Szkolenia dofinansowane z UE to świetny sposób na rozwój kompetencji własnych lub pracowników. Dowiedz się, jak można z nich skorzystać!

Czym są szkolenia dofinansowane z UE?

Tzw. szkolenia unijne są dofinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny. Ich przeprowadzaniem zajmują się ściśle nadzorowane i starannie dobierane firmy, co pozwala mieć pewność co do rzetelności przekazywanej wiedzy i jakości oferowanych programów. Wszyscy szkoleniowcy mają stosowne akredytacje, a ponadto są oceniani przez samych uczestników dofinansowanych kursów. Każdy z nich ma obowiązek wypełnić specjalną ankietę pozwalającą ocenić, czy organizator należycie wykonał swoją pracę. Listę tego typu szkoleń można znaleźć na https://eventis.pl.

„Szkolenia dofinansowane z UE charakteryzują się możliwością uzyskania zwrotu kosztów uczestnictwa. Oferta skierowana jest do firm – zarówno mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (w tym samozatrudnionych).” – mówi Sebastian Nowak, ekspert ds. szkoleń z portalu Szkolenia-News.

Szkolenia biznesowe z UE – wysokość dofinansowania

Wysokość dofinansowania uzyskiwanego na refundowane szkolenia biznesowe zależy m.in. od wielkości przedsiębiorstwa determinowanej przez liczbę zatrudnionych w niej osób oraz wysokość obrotu. Może ona wynosić do:

  • 80% – dla mikroprzedsiębiorstw,
  • 70% – dla małych przedsiębiorstw,
  • 50% – dla średnich przedsiębiorstw.

Dokładna kwota zależy również od dodatkowych kryteriów. W niektórych regionach wyższymi dotacjami objęte są firmy zatrudniające osoby powyżej 50 roku życia, a winnych takie zatrudniające nisko wykwalifikowanych pracowników. Pod uwagę może być też brana branża, jaką zajmuje się konkretna organizacja. Maksymalne limity kwotowe dofinansowania wynoszą:

  • 5 000 zł na jednego pracownika lub dla pojedynczej usługi,
  • 100 000 zł dla jednej firmy.

Szkolenia dofinansowane z UE – kto może brać w nich udział?

Szkolenia dofinansowane z UE są dostępne zarówno dla pracowników firm, jak i pracodawców. Środki otrzymane z EFS można przeznaczyć na szkolenie otwarte lub zamknięte. Bardzo szeroka jest również tematyka, której może dotyczyć dokształcanie. Popularne są m.in. szkolenia biznesowe dla samozatrudnionych czy osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dostępnych jest jednak również wiele innych programów nakierowanych na rozwój kompetencji. Jeśli jako pracodawca poszukujemy informacji o możliwości ubiegania się o dofinansowanie organizacji szkoleń z funduszy unijnych oraz prowadzenia i rozliczania projektów unijnych warto zapoznać się z listą dedykowanych szkoleń na stronie https://eventis.pl/szkolenia/unijne-ue. Pozwalają one pozyskać niezbędną wiedzę, która pomoże ubiegać się o środki z funduszy europejskich, które od wielu już lat stanowią siłę rozwojową w obszarze kapitału ludzkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj