BNPL czyli odroczona płatność to rozwiązanie, które może być oferowane nie tylko klientom indywidualnym, ale również biznesowym. Na czym polega? Dlaczego warto ją wdrożyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

BNPL dla klientów biznesowych – na czym to polega?

BNPL czyli z ang. Buy Now, Pay Later (kup teraz, zapłać później) to model płatności, który jak wspomniano we wstępie może być oferowany nie tylko klientom indywidualnym, ale również biznesowym. Na czym on polega? Otóż, w praktyce jest to odroczona płatność, która może stanowić alternatywę dla kredytu kupieckiego. Istotne w tym przypadku jest jednak to, że mimo iż kupujący może złożyć zamówienie i opłacić swój zakup nawet do 60 dni później, to sprzedawca otrzyma zapłatę natychmiast. Przeleje ją bowiem dostawca finansowania, dzięki czemu sprzedający będzie mógł niezwłocznie zająć się realizacją złożonego zamówienia. Co ważne, BNPL oferowane jest wraz z przejęciem ryzyka, ponieważ to dostawca modelu płatności bierze je na siebie.

Dlaczego warto wdrożyć odroczoną płatność dla klientów biznesowych?

Oferowanie odroczonej płatności dla klientów biznesowych to rozwiązanie, które może przynieść wymierne korzyści dla firmy sprzedającej w modelu B2B, czyli współpracującej z innymi firmami. Jakie? Otóż, wymienić należy przede wszystkim:

  • zwiększenie sprzedaży, co wynika z faktu, że firmy, które nie muszą płacić od razu kupują z reguły nie tylko chętniej, ale również więcej;
  • brak ryzyka, ponieważ jak już wspomniano w przypadku BNPL przejmuje je dostawca finansowania nawet jeśli kontrahent nie zapłaci;
  • wzrost lojalności kontrahentów, ponieważ zdecydowanie chętniej kupują oni w miejscu, w którym mogą liczyć na atrakcyjną ofertę;
  • wysoki limit finansowania, co wynika z faktu, że może on wynieść nawet 100 000 złotych i jest odnawialny;
  • możliwość odroczenia płatności o 14, 21, 30, 45 czy nawet 60 dni, co pozwala skorzystać z oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb;
  • szybką decyzję o przyznaniu finansowania, ponieważ wydawana jest ona z reguły w ciągu kilku minut;
  • prosty proces, który w stu procentach odbywa się online;
  • wiele możliwości integracji technicznej modułu płatności ze stroną sprzedawcy, co pozwala dopasować rozwiązanie do potrzeb korzystającej z niej firmy.

Kiedy warto wdrożyć odroczoną płatność dla firm?

Znając korzyści wynikające z udostępnienia odroczonej płatności dla firm warto zastanowić się nad tym, kiedy wdrożenie BNPL może być opłacalne. W tym miejscu należy zatem podkreślić, że skorzystać z usługi warto przede wszystkim wtedy, gdy celem jest zwiększenie sprzedaży w modelu B2B. Wdrożenie odroczonej płatności sprawia bowiem, że oferta kierowana dla biznesu staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, a przedsiębiorcy dokonujący zakupów będą w stanie zaakceptować nawet nieco wyższe ceny produktów niż u konkurencji mając świadomość, że mogą zapłacić za zakupy w późniejszym terminie.

Podsumowując należy stwierdzić, że BNPL dla klientów biznesowych to model płatności, który jest korzystny z wielu różnych względów. Już teraz warto zatem zastanowić się nad jego wdrożeniem, ponieważ pozwala to sprawić, że oferta kierowana dla firm stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj