Kiedy stajesz przed decyzją dotyczącą zakupu tuszów i tonerów do Twojej drukarki, pewnie zastanawiasz się, co wybrać i o co chodzi z zamiennikami. Bo opcje są dwie: tusze i tonery oryginalne lub ich zamienniki. W artykule tym przyjrzymy się dokładnie obu opcjom i pomożemy Ci rozwiać wątpliwości, by w łatwy sposób podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Tusze i tonery oryginalne: Czy warto zainwestować?

Tusze i tonery dedykowane są drukarkom, takim jak: HP, Canon, Epson czy Brother. Oryginalne tusze do drukarki jak i tonery są dobrym wyborem, choć nie jedynym. Są produkowane przez producentów sprzętów drukujących. Modelem biznesowym w tym przypadku jest sprzedaż materiałów eksploatacyjnych. Niejedną osobę zaskoczyły zapewne niskie ceny drukarek atramentowych, szczególnie w marketach. Wydawałoby się, że to super okazja i będziemy też tanio drukować. Tu najczęściej okazuje się, że jest wprost odwrotnie. Za niską ceną drukarki idzie w parze droga eksploatacja. Działając w takim modelu biznesowym, producenci narzucają wysokie marże na tusze, co jest głównym źródłem przychodu w tym obszarze działalności. Do pewnego momentu, kiedy producenci mieli praktycznie monopol na rynku materiałów eksploatacyjnych, wydawało się, że trzeba to przyjąć. Ale po jakimś czasie pojawiły się firmy, które zaczęły oferować alternatywne materiały do drukowania. A te nie tylko umożliwiały drukowanie w podobnej jakości, ale były znacznie tańsze niż wersja oryginalna. 

Powstało wiele firm i producentów, którzy zaczęli także odpowiadać na potrzeby rynku i produkować wkłady, sporo z nich równie dobrej jakości co oryginały. Na rynku pojawiły się też bardzo słabej jakości zamienniki, które wpłynęły na ogólną opinię dotyczącą wszystkich zamienników mówiącą o tym, że wszystkie są złe i słabej jakości. A to nieprawda. Kalkulując, koszty zakupu oryginalnych tuszów i tonerów i faktu, że są o wiele wyższe niż ich zamienniki, to ważna kwestia, zwłaszcza dla klientów, którzy drukują dużo i regularnie. Dlatego warto sprawdzić czy istnieją alternatywy do drukowania i gdzie ich można szukać. Dzięki temu możesz zaoszczędzić i zoptymalizować wydatki, co jest ważne zwłaszcza, gdy prowadzisz firmę. 

Zamienniki – czy ekonomia i jakość mogą iść ze sobą w parze?

Stojąc przed wyborem odpowiedniego wkładu do drukarki,przychodzi często pytanie czy warto wybrać oryginalną, czy alternatywną wersję wkładu. Wiadomo, że oryginalne materiały będą dobrym wyborem, jeśli chodzi o jakość, więc pojawia się pytanie czy zmiana na tańszą wersję będzie równie odpowiednia. I właściwie jak wypada jakość przy niższej cenie. To zależy, nie można powiedzieć, że zawsze ten wybór będzie dobry, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na materiały nieznanego pochodzenia bez opinii o produkcie i sklepie. W innym przypadku – tak, może być to dobra alternatywa, która oferuje porównywalną jakość, przy jednak lepszej cenie. Zamienniki, czyli kompatybilne tusze i tonery są tańszą alternatywą dla oryginalnych produktów. Istnieje wiele sklepów, sprzedających zamienniki. Tu warto się na chwilę zatrzymać i wybrać sprawdzone, które poza dobrą ceną oferują także dobrą jakość. Niewątpliwie jednym z nich jest zakup w sklepie 123drukuj.pl, który oferuje produkty marki własnej pod brandem “123drukuj”. Jest to doskonałe połączenie doskonałej jakości i oszczędności. Drukowanie z użyciem zamienników może być bardziej ekonomiczne, zwłaszcza jeśli drukujemy dużo. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie zamienniki są równe, dlatego wybierając zamienniki, zawsze warto zwracać uwagę na ich jakość i pochodzenie. Warto zawsze sugerować się opiniami o danym producencie i sprawdzić je przed podjęciem decyzji.

Czy stosowanie zamienników wpływa na gwarancję drukarki?

To pytanie często nurtuje klientów planujących zakup zamienników. Dobrą wiadomością jest to, że stosowanie zamienników nie powinno wpływać na gwarancję Twojej drukarki.

Warto zawsze zapoznać się z warunkami gwarancji oferowanej przez producenta drukarki. Niektórzy producenci mogą próbować unikać odpowiedzialności za usterki, argumentując, że używanie zamienników może być przyczyną problemów. Warto wiedzieć, że regulacje prawne obowiązujące na terenie Unii Europejskiej chronią konsumentów i autoryzowane serwisy nie mają żadnych podstaw do anulowania gwarancji i odmowy naprawy z powodu stosowania wkładów zamiennych, innych niż od producenta. 

Dlatego nie powinniśmy mieć obaw korzystając z dowolnych wkładów, których jakość jest potwierdzona przez certyfikaty jak i opinie innych użytkowników. To normalna sytuacja, że wielu producentów może oferować produkt o tej samej funkcjonalności, bo sa równie dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj