Jak zbliżyć pracowników do natury? Tworząc zielone biuro! Jest to sposób nie tylko na zwiększenie ich wydajności podczas codziennych wyzwań, ale również na zwiększenie komfortu. Szczególnie ważne jest też to, że rośliny produkują tlen, zatem warto zadbać o ich obecność w biurze i zapewnić czystsze powietrze wszystkim osobom tam pracującym. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!

Jakie kwiaty wybrać do biura?

Wielu przedsiębiorców nie decyduje się na inwestycję w kwiaty, ponieważ wydaje im się, że ich pielęgnacja zawsze jest trudna. Należy więc wiedzieć, że wiele tutaj zależy od tego, jaki rodzaj zostanie wybrany. Dodatkowo jeśli firma korzysta z profesjonalnego sprzątania biura Wrocław, a taką usługę oferuje m.in. CleanHub, może zlecić pielęgnację roślin i dbanie o zieleń obecną w biurze. Warto również sięgnąć po niewymagające rośliny.

Jakie rośliny wybrać do biura? Dobrym wyborem może być np. Monstera Deliciosa, czyli przepiękna roślina o niesamowitych dużych liściach, które są pokryte dziurami. Nie jest trudna w pielęgnacji, a w łatwy sposób może wprowadzić nieco egzotycznego klimatu do biura. Doceniana jest również za to, że ma właściwości oczyszczające powietrze. Innymi chętnie wybieranymi roślinami do biur są paprocie, Dracena, Sansevieria, Zamioculcas, Epipremnum czy Skrzydłokwiat. To przykładowe rośliny, które nie sprawią Ci większych problemów w pielęgnacji i są wytrzymałe.

Jak skutecznie dbać o rośliny w miejscu pracy?

Nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości, że obecność roślin w miejscu pracy jest ważna. Jeśli jednak jakieś by się pojawiły, warto wspomnieć jeszcze o badaniach, z których jasno wynika, że pracownicy pracujący w przestrzeniach wypełnionych roślinami są dużo bardziej kreatywni – o 47%, bardziej wydajni – o 38% i popełniają znacznie mniej błędów w porównaniu z tymi, którzy nie mają w swoim otoczeniu zieleni.

Aby jednak rośliny w miejscu pracy prezentowały się naprawdę dobrze, konieczna jest ich pielęgnacja, ale przede wszystkim zrozumienie ich potrzeb dotyczących światła, podlewania, wilgotności czy temperatury. Sięgając po powyżej wspomniane rośliny, nie powinieneś mieć problemu z utrzymaniem ich w dobrym stanie.

Gdy natomiast chcesz zainwestować w przyjemne środowisko pracy, ale niekoniecznie chcesz samodzielnie zajmować się pielęgnacją zieleni w biurze, powierz to zadanie ekspertom z firmy CleanHub, którzy chętnie wezmą na siebie podlewanie i pielęgnację kwiatów, doniczek czy nawet małych ogrodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj