Wybór komputera do biura zależy od tego, do jakich celów będzie używany. Inny przyda się na recepcji czy na stanowisku asystentki, inny polecany będzie dla osoby zajmującej się np. profesjonalną obróbką zdjęć czy tworzeniem grafik. Niezależnie jednak od tego, warto wybrać używane komputery do biura i w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy. Oto proponowane przez nas tanie komputery do biura.

Tanie komputery do biura – na recepcję i dla asystentki

Do pracy przy tworzeniu nieskomplikowanych dokumentów Word wystarczy tani niewielki komputer w budowie USFF zaopatrzony w procesor Intel Core i3 oraz 8Gb pamięci ram (https://device.pl/products/dell-optiplex-3050-micro ). Ze względu na stale rosnące wymagania sprzętowe systemów oprogramowania (prawdopodobnie będzie pracował pod kontrolą systemu windows 10 z oprogramowaniem MS Office 365) jest to minimalna konfiguracja zapewniająca komfortową pracę z otwartymi kilkunastoma stronami w przeglądarce, programem pocztowym i kilkoma dokumentami, dodatkowym atutem będą niewielkie wymiary urządzenia – z łatwością zmieści się na biurku.

Używane komputery do biura – do prezentacji i edycji dużych plików

Jeżeli Twoja praca będzie wymagać edycji dużych plików excel, przygotowywania prezentacji w Power Point i np. prostej edycji grafiki, musisz wybrać nieco mocniejszy komputer w obudowie typu SFF i konfiguracji z procesorem Intel Core i5, 16Gb pamięci ram i większym dyskiem (https://device.pl/products/lenovo-p310-sff ). Tego typu używane komputery do biura są w stanie obsłużyć również więcej niż 1 monitor ze względu na możliwość montażu dedykowanej karty graficznej. Komputer będzie większy, ale wciąż bez większego problemu zmieści się na biurku np. pod monitorem.

Poleasingowe komputery do biura – do profesjonalnej obróbki zdjęć

W przypadku gdy osoba pracująca w biurze ma zajmować się np. profesjonalną obróbką zdjęć lub np. na komputerze ma być zainstalowany serwer programu księgowego lub inny program wymagający instalacji silnika bazy lub np. tworzenia projektów w programach typu CAD, należy pomyśleć o pełnowymiarowej stacji roboczej w obudowie TOWER wyposażonej w procesor serwerowy Intel Xenon, umożliwiającej w razie potrzeb rozbudowę i dołożenie np. dodatkowej pamięci ram (do 64Gb), mocnej karty graficznej (Geforce Quadro do edycji zdjęć lub filmów) oraz kilku dysków twardych do bezpiecznego przechowywania dużych ilości generowanych danych (https://device.pl/products/hp-z440-workstation-midi-tower).

Używane komputery do biura muszą posiadać dużą liczbę portów USB umożliwiających podłączenie wielu urządzeń zewnętrznych (klawiatura, mysz, kamera internetowa, pendrive). Dyski SSD zapewniają wysoką responsywność systemu oraz aplikacji biurowych. Poleasignowe komputery do biura można nabyć z nowym systemem Windows 10 home lub pro (w przypadku gdy komputer ma być dołączony do firmowej domeny).  W zależności od stopnia zużycia obudowy (klasa A lub B) używane komputery do biura będą różnić się ceną. Jeżeli zależy Ci na estetyce całego stanowiska pracy, np. w sytuacji pracy z klientem, gdzie sprzęt będzie dobrze widoczny, warto wybrać urządzenie w klasie A. Jeżeli natomiast zależy Ci na cenie – nic nie stoi na przeszkodzie żeby wybrać tanie komputery do biura z klasy B (może posiadać np. rysy na obudowie lub jej wgięcia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj