Podczas urządzania biura, musisz pamiętać nie tylko o umeblowaniu. Koniecznie trzeba zaaranżować funkcjonalne zaplecze socjalne. Musi to być miejsce przyjazne pracownikom, gdzie złapią chwilę oddechu, spokojnie porozmawiają i zaparzą sobie aromatyczną kawę. No właśnie: jaki ekspres do biura wybrać, by spełnił wszystkie oczekiwania? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Najlepszy ekspres do biura

Najlepszy ekspres do biura to taki, który jest łatwy w obsłudze, a jednocześnie oferuje wiele możliwości. Każdy z pracowników może bowiem lubić inny rodzaj kawy (espresso, kawy mleczne itp.). Niektórzy wybierają ekspresy kapsułkowe, aczkolwiek nic nie zastąpi smaku i aromatu prawdziwej kawy ziarnistej prosto z ekspresu. Tym samym polecanym rozwiązaniem jest w pełni automatyczny ekspres, wyposażony w funkcję zaparzania dwóch kaw jednocześnie. Dobry ekspres do kawy do biura posłuży wiele lat.

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

Na Coffee Style znajdziesz zarówno profesjonalne ekspresy do kawy, jak również szeroki wybór kawy ziarnistej. Niemniej musisz wiedzieć, czym kierować się podczas wybierania urządzenia do swojego biura. Oto kilka parametrów, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę:

  • Wydajność – przeznaczony do biura ekspres z całą pewnością będzie często eksploatowany. Co za tym idzie, powinien cechować się dużą wydajnością. Oczywiście wiele zależy również od wielkości firmy i liczby osób, które będą z urządzenia korzystać. Jeśli dysponujesz kameralnym biurem z kilkoma stałymi pracownikami, to prawdopodobnie wystarczy ci ekspres, który przygotowuje do 30 kaw dziennie.
  • Pojemność zbiorników – każdy automatyczny ekspres wyposażony jest w pojemniki na na wodę (lub jest na stałe podłączany do sieci wodnej), fusy oraz ziarna kawy. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby były odpowiednio duże. Wystarczy wówczas uzupełnić je przed pracą, by pracownicy mogli cieszyć się pyszną kawą przez cały dzień.
  • Łatwość obsługi – to bardzo ważne, aby ekspres w biurowej kuchni był łatwy w obsłudze, a tym samym dostępny dla każdego pracownika. Nowoczesne ekspresy do biura wymagają jedynie naciśnięcia odpowiedniego przycisku i do filiżanki płynie aromatyczny napój.
  • Łatwość utrzymania w czystości – zwróć uwagę na to, aby wybrany ekspres miał takie funkcje jak automatyczne systemy czyszczenia i odkamieniania.
  • Dodatkowe funkcje – profesjonalne ekspresy do użytku w biurze (ale również do użytku domowego) mają wbudowany młynek czy system spieniania mleka. Co za tym idzie, umożliwiają zaparzanie różnorodnych kaw, zarówno kaw mlecznych, jak i czarnych. To istotne, aby każdy pracownik mógł zaparzyć taką kawę, jaką najbardziej lubi (np. cappuccino, cafe latte, latte macchiato oraz chociatto).

Ponadto warto zwrócić uwagę również na design; proste i estetyczne wzornictwo wpasuje się w aranżację każdego biura. Oczywiście możesz dobrać urządzenie pod kolor pozostałych sprzętów czy elementów wyposażenia zaplecza kuchennego.

Do najpopularniejszych urządzeń należą na przykład:

  • Ekspres WMF 1300 S
  • coffee F10 i F11
  • coffee Minibar S
  • Franke A300 i A600

Warto zainwestować w naprawdę funkcjonalny i nowoczesny ekspres. Pamiętaj bowiem, że pyszna kawa ma niebagatelny wpływ na atmosferę w biurze. Nie da się ukryć, że wiele osób nie wyobraża sobie codziennej pracy bez filiżanki aromatycznego napoju, który dodaje energii. Przy kawie można swobodnie porozmawiać w czasie przerwy, wymienić się pomysłami czy spostrzeżeniami. Kawą poczęstujesz także gości czy kontrahentów, którzy odwiedzają twoje biuro. Ładnie podana, ale przede wszystkim smaczna kawa pomoże ci wówczas budować wizerunek profesjonalnego przedsiębiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj