Media społecznościowe już dawno przestały być miejscem wykorzystywanym tylko do dzielenia się zdjęciami z wakacji ze znajomymi. Zarówno Facebook, jak i Instagram prężnie rozwijają się jako kanały do promocji i sprzedaży usług i produktów. Jest to świetna droga, aby zebrać ludzi zainteresowanych Twoimi produktami w jednym miejscu, a także aby docierać do potencjalnych nowych klientów. Istnieje kilka sposobów, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców na Instagramie i zapoznawać ich z naszą marką i produktami. Jednym z nim są hashtagi.

Czym są hashtagi na Instagramie?

Hashtagi na Instagramie są używane zarówno przez algorytmy serwisu jak i przez jego użytkowników. Najprościej mówiąc, hasztagi to po prostu słowo poprzedzone znakiem hash, które tworzy klikalny i łatwy do wyszukania tag w serwisie. Dzięki hashtagom algorytm instagrama może w łatwy sposób zrozumieć o czym jest opublikowany post oraz jakim użytkownikom go pokazywać.

Użytkownik może wpisać w wyszukiwarkę interesujący go hashtag i zobaczyć wszystkie posty nim oznaczone, a także dodać wybrany hashtag do obserwowanych, aby Instagram pokazywał mu proponowane posty z danej branży i tematyki. Znacznie ułatwia to docieranie do dużej grupy odbiorców zainteresowanych postami dotyczącymi grupy produktów.

kup like instagram

Używaj hashtagów zgodnych z tematyką

Odpowiednio dobrane hashtagi pomogą Ci w łatwy sposób zdobyć nowe follow Instagram. Użytkownicy Instagrama często dodają interesujące ich hashtagi do obserwowanych, dzięki czemu serwis może wyświetlać im posty od osób których nie obserwują. Najważniejszą zasadą jest to, aby odpowiednio dobrać hashtagi zarówno do tematyki Twojego profilu, jak i do każdego zdjęcia. Dobrze jest celować w popularne hashtagi, należy jednak uważać aby nie używać hashtagów zbyt ogólnych. Najpopularniejsze hashtagi mają też ten minus, że kryją się pod nimi setki milionów postów, i może być ciężko się przebić. Nie bój się też wymyślać unikalnych hashtagów. Kreatywne treści są zawsze wysoko cenione przez algorytm i użytkowników Instagrama.

Skąd wziąć dobrane hashtagi?

Używaj tagów dopasowanych do tego co znajduje się na zdjęciu i w treści posta. Używaj hashtagów ogólnych jak i szczegółowych. Możesz podpatrzeć jaki hasztagów używa konkurencja lub skorzystać z listy najpopularniejszych hashtagów. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Instagramem i hashtagami możesz użyć generatora hashtagów. Stworzy on dla Ciebie listę popularnych hashtagów na podstawie frazy lub zdjęcia. Używanie dobrych hasztagów i regularne publikacje na profilu na pewno przyniosą Ci dużo like Instagram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here