Coraz bardziej rozmyślne metody ataków na systemy komputerowe motywują programistów do tworzenia skutecznych zabezpieczeń danych. Czy w dobie umiejętnie przeprowadzonych ataków cybernetycznych możliwe jest całkowite bezpieczeństwo firmowych sieci komputerowych? Jaka powinna być odpowiedź na zagrożenia ze strony hakerów?

Czym są zapory sieciowe

Zapora sieciowa nazywana również z angielskiego ścianą ogniową, to sposób chronienia systemów i sieci komputerowych przed niepożądanymi działaniami osób niepowołanych. Zaporę sieciową może stanowić zarówno sprzęt komputerowy, wyposażony w oprogramowanie, jak i samo oprogramowanie, które blokuje dostęp do sprzętu. Rozwiązanie sprzętowe występują najczęściej w przypadku, kiedy używana jest duża infrastruktura informatyczna. W innych przypadkach, wystarczy odpowiednio skonfigurowane działanie programowe. Narzędzia zaporowe utrudniają, a niekiedy całkowicie uniemożliwiają hakerom przejęcie kontroli nad systemem operacyjnym. Dane znajdujące się na firmowym serwerach, są wówczas w satysfakcjonujący sposób chronione.

Działanie firewall i korzyści z jego stosowania

Do głównych zadań zapory należy rozpoznawanie i odmawianie żądań dostępu połączeniom sklasyfikowanym jako zagrażające. Zapora sieciowa monitoruje ruch i prowadzi zapis zdarzeń w dzienniku. Daje to adminowi możliwość szybkiego reagowania na zauważone zagrożenie i wprowadzanie zmian konfiguracyjnych, co powoduje skuteczne odpieranie ataków. Dzięki dobrze dostosowanej filtracji ruchu i blokowaniu zagrażających systemowi połączeń, nawiązywanych z hostem i routerem, firmowy sprzęt jest w wysokim stopniu zabezpieczony. Jednym z uznanych dostawców bardzo skutecznej zapory sieciowej jest firma Cisco. Warto skorzystać z zapór sieciowych Cisco.

Zapory sieciowe Cisco

Zapory oferowane przez firmę Cisco to urządzenia dające stuprocentowe zabezpieczenie przed wszystkimi rodzajami ataków. Warto sprawdzić inne produkty firmy Cisco. Dlaczego rozwiązania dostarczane przez Cisco są tak skuteczne? Między innymi dzięki zastosowaniu w nich innowacyjnych technologii, które charakteryzuje błyskawiczne wychwytywanie, blokowanie oraz usuwanie zagrożenia. Zapory Cisco to osłony nowej generacji, które nie są jeszcze powszechne w branży. Zapory Cisco integrują NGFW i system IBS oraz zabezpieczenie przed oprogramowaniem szpiegującym. Ogromną zaletą zabezpieczeń Cisco jest błyskawiczny czas wykrywania zagrożeń, sięgający 3,5 godziny. Jest to niespotykany w branży czas, któremu trudno dorównać. Zapory Cisco mogą pochwalić się także szybkimi aktualizacjami, co zwiększa stopień bezpieczeństwa serwerów. Powstrzymanie ataku staje się łatwiejsze również dzięki zastosowaniu segmentacji, która dzieli sieć, tak aby nie rozprzestrzeniał się i mógł zostać szybko usunięty. Zapory Cisco, dostępne w Thomas-it.pl, błyskawicznie wykrywają wycieki danych, dzięki czemu hakerzy nie przechwycą istotnych informacji i nie przerwą ważnych procesów. Zapora Cisco hybrydowy firewall dedykowany firmom, które wykonują wiele transakcji. Z oferowanych przez Cisco zapór skorzystać mogą także inne przedsiębiorstwa przechowujące dużą liczbę ważnych danych, chociażby osobowych. Dużą zaletę zapór Cisco stanowi niewielki koszt ich wdrożenia oraz eksploatowania. Cisco to rewelacyjny stopień zabezpieczeń komunikacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here