Miejsc, w których można dokonać zakupu telefonu na abonament w UK, jest sporo. Można w tym przypadku zacząć od popularnych salonów, kończąc na komisach oraz sklepach online. Ważną kwestią jest jednak zakup telefonu na abonament w UK na możliwie najlepszych warunkach, gdyż te oczywiście różnią się między sobą dosyć istotnie. Gdzie kupić telefon w UK na abonament? O czym warto pamiętać?

Telefon na abonament w UK- Warunki

Zanim jednak przejdziemy do kwestii związanych z tym, w jakim miejscu warto kupić telefony komórkowe na abonament w UK, przyjrzyjmy się zagadnieniom związanym z tym, jakie warunki należy spełnić, aby w ogóle móc się ubiegać o zakup telefonu na korzystnych warunkach z uwzględnieniem abonamentu. Przed zakupem należy uwzględnić takie kwestie, jak:

  • Długość pobytu w UK- W przypadku, kiedy mieszkasz w UK od niedawna, wniosek może zostać odrzucony ze względu na brak historii kredytu w Wielkiej Brytanii. W tym czasie warto odczekać około 3 lat i dokonać zakupu telefonu, który nie jest na abonament, Niestety jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.
  • Ukończony 18. rok życia- Telefon na abonament mogą otrzymać wyłącznie osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 lat.
  • Karta płatnicza oraz konto bankowe w UK- Warunkiem koniecznym jest także konieczność posiadania własnego numeru rachunku bankowego w UK oraz karty płatniczej. Dostępne są darmowe konta w banku, z których chętnie korzystają zarówno osoby przyjezdne, jak i obywatele UK.
  • Stały dochód- Warunkiem telefonu na abonament jest także konieczność stałego, comiesięcznego dochodu, na podstawie którego określana jest zdolność kredytowa.
  • Zdolność kredytowa w UK- To chyba najtrudniejszy punkt, który musi zostać spełniony, aby ubiegać się o telefon w abonamencie w UK. Operator musi mieć pewność, iż powierza telefon osobie, która regularnie płaci rachunki i nie zalega z opłatami. Osoby, które mają pozytywną historię rachunków na kredyt, z większą łatwością otrzymają pozytywny wynik wniosku.

Gdzie kupić telefon na abonament w UK?

Jeśli nie wiesz gdzie kupić telefon w UK, to podobnie jak w Polsce, jest wiele możliwości i porównywarek. Wśród najpopularniejszych operatorów wymienić można Carphone Warehouse, Fonehouse, Metrophone, Mobiles.co.uk, E2Save oraz sieci komórkowe udzielające abonamentu dla stałych i nowych użytkowników, pośród których największą popularnością cieszy się EE, Vodafone, O2, Three, SKY, Talk Talk, Virgin mobile, Tesco mobile i wiele innych. Jak widać, wybór jest bardzo duży. Przed skorzystaniem z usług danego operatora warto upewnić się co do rzetelności marki oraz oferty.

Czy warto wziąć telefon na abonament w UK?

Telefon na abonament to szansa zyskania nowoczesnego telefonu połączonego z wygodnym, comiesięcznym kredytowaniem oraz szeregiem ofert, na które nie mogą liczyć osoby z telefonami na kartę. Abonament wiążę się także z okresem najczęściej 2-letniej gwarancji oraz możliwością zwrotu telefonu nawet do 2 tygodni od podpisania umowy. To wygodna forma zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Należy jednak spełnić odpowiednie warunki, wymienione w punkcie pierwszym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here