Informatyka cieszy się dużym, a nawet coraz większym zainteresowaniem. Tyle mówi się o tym, że jest to kierunek przyszłości, że osoby pracujące w tym zawodzie dużo zarabiają i że na rynku mamy chroniczny niedobór specjalistów z dziedziny IT. Tworzy to pokusę dla kolejnych osób, głównie młodych ludzi, do kształcenia się w tym kierunku. Studia informatyczne dają możliwość zgłębienia wiedzy z zakresu algorytmów, programowania, sieci komputerowych, a także hardware’u. Poza tym studenci mogą również zapoznać się z metodami analizy danych oraz uczyć się efektywnego korzystania z narzędzi informatycznych. Wszystkie te umiejętności przydają się w codziennym życiu oraz w pracy. Czy jednak gra jest warta przysłowiowej świeczki?

Informatyka, studia – kto ma szansę się na nie dostać?

Nie każdy, kto marzy o studiach na kierunku informatyki, ma na nie szansę. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie już wcześniej. Dobre wyniki na maturze nie wystarczą. Trzeba skoncentrować się na odpowiednich przedmiotach.

Na pewno jednym z nich jest matematyka. Poza tym pod uwagę brany jest język obcy. Na uczelniach oceniają również przedmioty dodatkowe: informatykę, fizykę, niekiedy geografię. Jeśli ktoś myśli o tych studiach, powinien dobrze wybrać przedmioty, które będzie zdawał na maturze i w ogóle się do nich przyłożyć. Informatyczne studia to – wbrew stereotypom – świetny kierunek zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, o czym świadczy rosnący odsetek pań w branży IT

Studia z informatyki – co jeszcze warto wiedzieć?

Należy podkreślić, że informatyka to studia licencjackie i inżynierskie. Te pierwsze trwają 3 lata i kończą się tytułem licencjata. Drugie zaś pół roku dłużej i kończą się tytułem inżyniera. Po studiach inżynierskich magisterka trwa zaledwie 1,5 roku. Ogólnie studia te łącznie trwają 5 lat.

Na studiach informatycznych nie brakuje przedmiotów związanych z matematyką. Mowa tu o takich przedmiotach jak analiza matematyczna albo algebra liniowa. Na dobrych uczelniach już na pierwszym roku studenci uczą się programowania gier. Kładą też nacisk na praktyczne przygotowanie studentów i nie narzucają zbędnej teorii. Studenci mają przede wszystkim możliwość nauczenia się różnych języków programowania.

Informatyka, studia na tym kierunku, to ciekawa opcja, uważana za ogromną szansę na równie interesująca przyszłość, w tym dobre zarobki. Po tych studiach absolwent może pracować jako analityk danych, twórca baz danych, programista, back-end developer, czy na przykład front-end developer. Możliwości są szerokie, więc informatyka nie powinna kojarzyć się tylko z obsługą komputera. Informatyka studia – sprawdź ofertę Grupy Uczelni Vistula.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj