W lombardach często można znaleźć prawdziwe perełki i towary niedostępne w standardowych sklepach. W dodatku zakupy da się zrobić taniej i wiele rzeczy jest praktycznie nowych, bez śladów użytkowania, a nawet w oryginalnym opakowaniu. Nie należy się też obawiać takich transakcji – lombardy działają w pełni legalnie.

Do lombardu po elektronikę

Elektronika użytkowa, a zwłaszcza smartfony i laptopy, to spora część asortymentu. Do lombardów przynoszone są zazwyczaj urządzenia względnie nowe, w dobrym stanie, co jest ciekawą propozycją dla osób szukających na przykład taniego, sprawnego telefonu. W Lombard Expres każdy sprzęt elektroniczny jest sprawdzany pod kątem przydatności – urządzenia popsute i bardzo mocno zniszczone nie trafiają do sprzedaży.

W ofercie lombardu często można spotkać unikalne modele smartfonów, których w sklepach nie da się już kupić, jak również najnowsze marki, czasem nawet w fabrycznych opakowaniach. Popularną kategorią są także elektronarzędzia, duże RTV, sprzęt diagnostyczny, AGD.

Ogromny wybór biżuterii

Wielu osobom lombardy kojarzą się przede wszystkim z biżuterią i rzeczywiście jest to towar, którego w takich miejscach nie brakuje. W lombardzie dostać można różnego rodzaju ozdoby, od skromnych pierścionków po kosztowne naszyjniki. Sporo jest w lombardach biżuterii starej, o historycznej wartości – złoto, srebro i kamienie szlachetne zaliczają się do tych dóbr konsumenckich, które z wiekiem wręcz zyskują na wartości i unikalności.

W lombardzie efektowną biżuterię da się nabyć taniej niż u jubilera czy w antykwariacie, ale tak samo klient otrzymuje poświadczenie autentyczności. Ofertę uzupełniają jeszcze eleganckie, luksusowe zegarki.

Przedmioty kolekcjonerskie

Monety, cenne znaczki oraz inne wartościowe przedmioty kolekcjonerskie to kolejna kategoria towarów, po jakie warto się wybrać do lombardu. Zabytkowe gadżety można czasem kupić za bezcen, a niektóre pozycje są bardzo stare i z odległych zakątków świata, co dodatkowo podbija ich wartość.

Cenę upatrzonego przedmiotu można negocjować, choć oczywiście nie zawsze uda się zejść do pożądanej kwoty, ale i tak lombard pozostaje sporo tańszy od sklepu, a transakcje są dużo mniej problematyczne niż zakup od osoby prywatnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj