W Twojej firmie piętrzą się problemy z zakresu IT? Oczekujesz profesjonalnego doradztwa, aby się z nimi uporać i jednocześnie wdrożyć skalowalne rozwiązania? Potrzebujesz wsparcia konsultanta IT. Podpowiadamy, jak go znaleźć.

Umiejętności, jakie powinien mieć konsultant IT

Konsultant IT łączy wiedzę z zakresu IT i doradztwa. W odróżnieniu od innych specjalistów IT wyróżnia go unikalny zestaw umiejętności. Z jednej strony konsultant IT ma kompetencje techniczne związane z IT, z drugiej potrafi on wskazać najkorzystniejsze dla firmy rozwiązania. Jeżeli w organizacji funkcjonuje dział IT, konsultantowi można też powierzyć przeszkolenie pracowników. Z reguły jest to niezbędne po wdrożeniu nowego oprogramowania.

Ponieważ współcześnie wiele firm dostrzega, że przewagę konkurencyjną można budować, wykorzystując technologię, to konsultanci IT nie mogą narzekać na brak pracy. Do projektów angażują ich zarówno młode firmy, jak i organizacje o ugruntowanej pozycji na rynku, które chcą dostosować używane systemy do własnych potrzeb.

Dostrzegasz, że Twojej firmie potrzebne jest wsparcie konsultanta IT? Musisz wiedzieć, jak szybko znaleźć tego specjalistę.

Gdzie szukać konsultantów IT?

Każda firma zainteresowana skorzystaniem ze wsparcia konsultanta IT ma zasadniczo dwie możliwości. Mowa tu o utworzeniu nowego stanowiska i przeprowadzeniu rekrutacji lub nawiązaniu współpracy z firmą specjalizującą się w zapewnianiu organizacjom wsparcia w dziedzinie IT. Która opcja jest korzystniejsza?

Znalezienie konsultanta IT we własnym zakresie to zadanie trudne. Powodem jest niedobór specjalistów na polskim rynku. Dodatkowe trudności wiążą się ze sprawdzeniem umiejętności kandydatów – pracodawcy polegają na przedstawionych dokumentach aplikacyjnych i ewentualnie listach referencyjnych. Nawet wnikliwie przeprowadzony proces rekrutacyjny nie zawsze jednak pozwala ocenić, czy kandydaci poradzą sobie ze stawianymi przed nimi zadaniami. Właśnie dlatego o pomoc najlepiej zwrócić się do zewnętrznej firmy.

Czy warto skorzystać z usług zewnętrznego partnera?

Trudności, jakie pojawiają się przy samodzielnym poszukiwaniu konsultanta IT, wcale nie są jedynym powodem, dla którego współpraca z firmą oferującą specjalistyczne wsparcie z zakresu IT to dobre rozwiązanie. Inne atuty takich usług to:

  • dostęp do sprawdzonych specjalistów – firma specjalizująca się w outsourcingu IT może zrekrutować do swojego zespołu najlepszych konsultantów IT,
  • elastyczne warunki współpracy – dotyczy to m.in. możliwości wyboru korzystnego modelu rozliczeń,
  • szybkie rozpoczęcie realizacji zlecenia – ten model współpracy zapewnia niemal natychmiastowy dostęp do specjalistycznego wsparcia w zakresie IT.

Dodatkowym plusem jest brak formalności, jakie pojawiają się w momencie nawiązywania stosunku pracy. Współpracując z wyspecjalizowaną firmą, otrzymasz jedynie fakturę – naliczanie wynagrodzenia czy sprawy kadrowe związane z zatrudnieniem konsultanta IT nie będą należeć do Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj