Poznaj Trójmiasto – oficjalny przewodnik

Byadmin

Poznaj Trójmiasto – oficjalny przewodnik

Choć wzmianki o maleńkiej wiosce rybackiej pochodzą już z XIII wieku, to intensywny rozwój Gdyni rozpoczął się z nastaniem wieku XX. Obecnie jest to jedno z najważniejszych polskich portów. Prócz doskonałych warunków do spędzenia urlopu nad morzem, Gdynia oferuje wiele ciekawych atrakcji.

Molo Południowe i Skwer Kościuszki

Wizytówki miasta. Skupiają się tu największe gdyńskie atrakcje. Przy skwerze mieści się duży park rozrywki. Molo liczy sobie przeszło 630 metrów długości. Zlokalizowane jest tu Akwarium Morskie, Muzeum Marynarki Wojennej, a także budynek Akademii Morskiej. Stąd można odbyć fascynujący rejs po Zatoce Gdańskiej. Nie sposób nie wspomnieć o najsłynniejszym polskim żaglowcu „Darze Pomorza” i niszczycielu „ORP Błyskawica”, które są pływającymi muzeami, a także cumuje szkoleniowy „Dar Młodzieży”. W dzień warto skorzystać z najciekawszych tras rowerowych w Gdyni. Wieczorem natomiast molo urzeka grą świateł, której towarzyszy kojący szum morskich fal.

Bulwar Nadmorski

Pełniący funkcję spacerową oraz falochoronu, jest doskonałym miejscem rekreacyjnym. Amatorzy pieszych eskapad moga cieszyć się 1,5 km trasą wzdłuż morza. Można nim przejść od Polanki Redlowskiej do plaży śródmiejskiej.

Akwarium Gdyńskie

To niesamowite miejsce przybliża fascynujący podwodny świat. Najrozmaitsze okazy fauny i flory zamieszkujące słodkie i słone wody naszego globu można podziwiać pośród 68 ekspozycji. Najeżki, piranie, mureny, rekiny, aksolotle, żółwie, krokodyle i wiele innych gatunków czeka poznanie. Prócz tego, w akwarium znajduje się muzeum z licznymi ekspozycjami i dioramami.

Muzeum Marynarki Wojennej

W zbiorach muzeum znajdują wielkie okręty, samoloty i śmigłowce lotnictwa morskiego. Cennymi elementami, które można podziwiać są siedemnastowieczne lufy armatnie, a także armaty, które brały udział w pierwszych zbrojnych potyczkach II wojny światowej. Ponadto muzeum umożliwia przyjrzenie się z bliska torpedom i ich wyrzutniom, minom, miotaczom bomb i różnorakiemu wyposażeniu okrętowemu.

Orłowo

Dzielnica Gdyni, mogąca pochwalić się przepięknym klifem i molem. Wizytowała tu królowa Marysieńka i Stefan Żeromski. Niepowtarzalnego uroku dodają przed- i powojenne wille, w których można wynająć nocleg.

Gdansk, Gdynia, Sopot – Official Travel Guide

Angielska wersja portalu stworzona szczególnie dla turystów ze Skandynawii i jest świetnym źródłem informacji, niezbędnych do planowania trasy i wizyty w Gdańsku, Gdyni i Sopocie lub jakimkolwiek innym miejscu w regionie pomorskim.

About the Author

admin administrator

Comments Are Closed!!!