Hotel BARTAN w Gdańsku

Byadmin

Hotel BARTAN w Gdańsku

U ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego leży wyjątkowo magiczne miasto. Bogata, ponad tysiącletnia historia sprawia, że możemy odkrywać wiele ważnych i ciekawych miejsc w Gdańsku. To miasto Heweliusza, Fahrenheita i Günthera Grassa, które gwarantuje swoim odwiedzającym całą gamę przeżyć i wspomnień.

Stare Miasto

Będąc w Gdańsku punktem obowiązkowym jest zwiedzanie Starego Miasta. Rozpoczynając od Bramy Wyżynnej, która stanowi początek Traktu Królewskiego, kierujemy się Ulicą Długą i Długim Targiem w stronę Motławy, aż do Bramy Zielonej. Po drodze warto przyjrzeć się Katowi i Wieży Więziennej, Złotej Bramie, Domowi Uphagena i Ratuszowi Głównego Miasta. Przy Długim Targu znajduje się słynna Fontanna Neptuna i  Dwór Artusa. Z przylegającej do Dworu kamienicy codziennie o 13.03 wygląda tzw. „Panienka z okienka”. Obowiązkowo należy zwiedzić Bazylikę Mariacką, największą ceglaną budowlę gotycką w Europie. Na jej wieży mieści się taras widokowy, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na  miasto i morze. Od Bazylika w stronę Długiego Pobrzeża prowadzi jedna z najbardziej urokliwych uliczek gdańskich- Ulica Mariacka. Spacerując Długim Pobrzeżem w ciągu dnia, będziemy mogli zobaczyć jedną z wizytówek miasta jakim jest Gdański Żuraw – największy dźwig portowy w średniowiecznej Europie. Wieczorem natomiast sprawimy ucztę swoim zmysłom, podziwiając pięknie oświetlone kamienice, których blask odbija się w cicho szumiących wodach Motławy.

Muzeum Narodowe

W murach muzeum znajduje się słynny tryptyk Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”.

Półwysep Westerplatte

To tu 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa. Obecnie na półwyspie istnieje wiele obiektów upamiętniających to wydarzenie- Pomnik Obrońców Wybrzeża, Cmentarz Obrońców Westerplatte, zachowaną Wartownię nr 1, Wartownię nr 3 oraz Placówkę Fort i Elektrownia. Po terenie prowadzi ścieżka z tablicami informacyjnymi i zdjęciami.

Pomnik Poległych Stoczniowców

Upamiętnia zdarzenia z grudnia 1970 roku, kiedy to miały miejsce strajki robotnicze. Składają się na niego trzy krzyże z kotwicami.

Stocznia Gdańska

Od 1 czerwca do 30 września istnieje jedyna możliwość zwiedzania zabytkowym autobusem, tzw. „Subiketywna Linia Autobusowa”. Godzinna wycieczka prowadzona jest przez jednego z dawnych pracowników stoczni. Przybliża dzieje stoczni, przede wszystkim historyczne wydarzenia związane z „Solidarnością”.

Hotel Bartan

To nowoczesny, 3-gwiazdkowy hotel w Gdańsku, położony w jego nadmorskiej dzielnicy, 15 min. samochodem od gdańskiej Starówki. Usytuowany w spokojnym i zielonym otoczeniu, 800 m od piaszczystej plaży, w sąsiedztwie lasów wydmowych. Doskonale łączy potrzeby gości biznesowych z wypoczynkiem. Wysoki standard i jakość obsługi gwarantuje przynależność do Polish Prestige Hotels & Resorts.

About the Author

admin administrator

Comments Are Closed!!!