Ciekawe miejsca w Warszawie

Byadmin

Ciekawe miejsca w Warszawie

Stolica, które nigdy nie zasypia. Największe miasto w Polsce. Warszawa – już przez przeszło 417 lat stanowi ośrodek kulturowy, ekonomiczny, gospodarczy i polityczny kraju. Ma do zaoferowania tak wiele, że każdy, nawet najbardziej wymagający, znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Niezliczone teatry, kawiarnie, zabytki i muzea to nie jedyne, czekające na każdym rogu, ciekawe miejsca.

Stare Miasto

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Starego Miasta. Urokliwe uliczki i kamienice sprawiają, że spacer staje się niezwykle przyjemny. Koniecznie trzeba zobaczyć Zamek Królewski oraz Kolumnę króla Zygmunta III Wazy. Z Gnojnej Góry rozciąga się malownicza panorama Wisły i prawobrzeżnej części Warszawy. Warto także zobaczyć pozostałość murów obronnych z XVI w. i Barbakan. Przy Barbakanie znajduje się Pomnik Małego Powstańca, upamiętniający walkę dzieci podczas II wojny światowej.

Trakt Królewski

Kolejnym punktem wycieczki jest przejście Traktem Królewski, przy którym znajdują się ważne instytucje państwowe. Na jego trasie mieszczą się Łazienki Królewskie, Zespół Pałacowo-Ogrodowy z pomnikiem Chopina oraz wieloma zabytkami powstałymi za panowania Augusta Poniatowskiego, a także pochodzącymi z XIX w.

Pałac Kultury i Nauki

„Dar narodu radzieckiego” to najwyższy budynek w Polsce. W jego murach znajduje się m.in. Sala Kongresowa, teatry, biblioteki, muzeum, siedziba Polskiej Akademii Nauk. Na 30. piętrze znajduje się taras widokowy na panoramę miasta.

Pałac w Wilanowie

Perła polskiego baroku. Pałac wybudowany na życzenie Jana III Sobieskiego urzeka architektonicznymi rozwiązaniami i otaczającym go dwupoziomowym ogrodem. Mieści się tu Galeria Portretu Polskiego z wizerunkami zasłużonych dla kraju.

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Prócz bogatego księgozbioru, mieści się tu również Galeria Plakatu Polskiego, prezentująca około 7 tysięcy tytułów. Prawdziwą atrakcją jest mieszczący się na dachu gmachu jeden z największych ogrodowych dachowych w Europie. Odwiedzający mogą z niego podziwiać piękne widoki miasta i Wisły. Przeszklony dach umożliwia zajrzenie do wnętrza Biblioteki.

Warszawa walcząca

Warszawa to także symbol walki z okupantem z czasów II wojny światowej. Znajduje się tu wiele miejsc upamiętniających te wydarzenia, a przede wszystkim Powstanie Warszawskie. Reduta Banku Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Fort IX Czerniaków czy Poczta Harcerska to tylko kilka z istotnych punktów na mapie „wojennej” stolicy.

About the Author

admin administrator

Comments Are Closed!!!