Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Byadmin

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni jest przykładem, że nauka nie musi kojarzyć się z monotonią i przykrym obowiązkiem. Dzieci i młodzież mają możliwość spotkania z niezwykłym światem nauki i przyrody i poznawania go za pomocą wszystkich zmysłów. Jest to idealna propozycja dla rodziców planujących spędzić majówkę z dziećmi. Kilkadziesiąt interaktywnych stanowisk sprawi, że czas spędzony w Centrum będzie niezapomnianym przeżycie i z pewnością będzie chciało się tam powrócić. Stanowiska zostały podzielone na pięć grup tematycznych.

Grupa środowisko

Oferuje poznanie śladów zwierząt, obejrzenie próbek pod mikroskopem, zaznajomienie ze specyfiką drzew polskich lasów oraz edukuje na temat racjonalnego zużycia wody.

Grupa człowiek

Pozwala na wejrzenie w głąb ludzkiego ciała. W tej sekcji znajduje się męski i żeński tułów z wyjmowanymi organami, plansza ze złudzeniami optycznymi, tangram, puzzle związane z ludzkim ciałem, układanka mapy świata i ścienny labirynt.

Grupa optyka

W tym miejscu odwiedzający mogą bawić się lustrami, obejrzeć jak wyglądałaby ich głowa na tacy, odkryć Komnatę Amesa oraz zaobserwować wyładowania elektryczne w kuli plazmowej.

Grupa dźwięk

Oferuje zabawę z dźwiękiem i tworzenie własnych melodii. Do dyspozycji gości jest muzyczna podłoga- składająca się z kwadratów, po których się stąpa, a do których przypisane są różne dźwięki, rurowa oktawa- dzięki uderzaniu gumową paletką z instalacji wydobywają się różne tony oraz cytra, do której udostępniono szablony z nutami.

Grupa fizyka

Świat fizyki przestaje być w tym miejscu odległą tajemnicą. Dzieci poznają tu zasady grawitacji, bawią się z bańkami, a nawet mogą wejść do jednej z nich! Prócz tego instalacja wielokrążków czyni z każdego zwiedzającego siłacza, zdolnego do podniesienia wielkich ciężarów. Dzięki akwariom z kontenerami i grodziami możemy przybliżyć sobie zasadę utrzymania równowagi przez statki.

Dodatkowo Centrum prowadzi Akademię EXPERYMENTU, w której przez rok dzieci w wieku od 6 do 9 lat mogą uczęszczać na wykłady na tematy związane z najrozmaitszymi dziedzinami, rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię. Opiekunowie również mogą uczestniczyć w zajęciach. To najlepszy pomysł na ferie dla dzieci.

About the Author

admin administrator

Comments Are Closed!!!